Premier liga, 36. kolo, 30.04.2018, 21:00 h
Tottenham
Tottenham 2:0(1:0) Watford
Watford

Petar Jenjić • ponedjeljak, 30.04.2018.

Nogometaši Tottenhama nisu imali prevelikih problema u susretu 36. kola Premier lige. Na domaćem terenu rezultatom 2:0 svladali su Watford i tako upisali 21. pobjedu sezone čime su stigli na bod zaostatka za Liverpoolom...

21. pobjedu sezone upisali su nogometaši Tottenhama koji su s 2:0 svladali Watford i tako zaključili 36. kolo engleskog Premiershipa. S nova tri boda momčad Mauricija Pochettina stigla je na 71, jedan manje od trećeplasiranog Liverpoola koji je odigrao pomalo razočaravajućih 0:0 protiv Stokea.

Tottenham je očekivano stekao terensku dominaciju u ranoj fazi utakmice, a do vodstva stigao je u 16. minuti susreta. Centaršut Kierana Trippiera uhvatio je gostujući vratar, no nespretnom reakcijom ispustio je loptu. Christian Eriksen produžio je za Dele Allija koji nije imao težak posao skrenuti ju u mrežu.

Iako je ostatak prvog poluvremena protekao bez novih pogodaka, sretniji je s pauzom mogao biti Tottenham koji se u nekoliko navrata morao dobro braniti. Watford je pokušavao preko Graya, Doucourea i Richarlisona, ali nije uspio savladati Huga Llorisa.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena domaćin je podebljao vodstvo. Krasnu akciju završio je Harry Kane na proigravanje Trippiera i tako došao do 27. gola sezone. U 69. minuti Tottenham je bio blizu trećeg pogotka, glavom je pucao Vertonghen, ali pogodio je okvir gola. Lopta na odbijancu kao da je iznenadila Kanea koji je nije uspio zahvatiti kako je želio.

Od 71. do 74. minute zbog zaleđa su poništena dva gola - prvo se u zaleđu našao Gerard Deulofeu, da bi na drugoj strani iz nedozvoljene pozicije poentirao Kane.