Rhein-Neckar Löwen u Hamburgu do prvog trofeja pobjednika DHB Pokala

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.05.2018.

Prvi put ovako daleko u Njemačkom kupu otišli su i Rhein-Neckar Löwen i Hannover-Burgdorf, a Löwen je u konačnici uzeo i trofej...

Za Rhein-Neckar Löwen i Hannover-Burgdorf ovo je bilo prvo pojavljivanje u finalu DHB Pokala, a Löwen je na kraju zasluženo stigao do svog prvog trofeja u ovom natjecanju. Hannover je u finalu pružio dobar otpor, ali ipak kvalitetniji Löwen slavio je 30:26.

Hannover je dosta nervozno otvorio ovo finale i Löwen je stvorio razliku te nakon 20 minuta vodio s visokih 10:4. Činilo se da bi ovo finale moglo biti jednosmjerno, međutim protivnik se nije tako brzo predao i počeo je smanjivati zaostatak.

U završnici prvog poluvremena Maik Patrail s dva vezana gola približio je Hannover na malih 13:11, a na startu drugog dijela zaostatak je smanjen na samo jedan pogodak.

Ipak, tu Löwen podiže ritam, ponovno se odvaja i ovaj put konačno rješava pitanje pobjednika. Nakon što se ponovno odvojio na četiri gola prednosti, do kraja susreta rutinski je održavao razliku i nije dozvolio protivniku povratak.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Andy Schmid s osam golova, Patrick Groetzki sa šest te s po pet Mads Mensah Larsen i Alexander Petersson. Kod poraženih Mait Patrail, Kai Häfner i Timo Kastening zabili su po šest golova, Evgeni Pevnov pet, a Ilija Brozović nije bio među strijelcima.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507