Suci: Ivan Vučković, Krunoslav Ambrinac, Kruno Šarić
5:1(2:0) Inter-Zaprešić
Herdi Prenga 90'
Inter-Zaprešić

Branimir Korać • utorak, 08.05.2018.

Rijeka je na Rujevici očekivano uzela puni plijen protiv Intera i tako barem donekle unijela zanimljivost u završnicu sezone. Zaprešićani nisu imali šanse protiv raspoloženih domaćina koji im je napunio mrežu do vrha...

Martin Šlogar
60'
22
Regan Obeng
72'
9
Vlatko Blažević
80'
Samir Toplak

Dvoboj na Rujevici bio je jednosmjeran i završio je prema očekivanjima. Rijeka je potpuno nadigrala Inter i visoko slavila te smanjila zaostatak za Dinamom na četiri boda. Dvije utakmice su do kraja i ako Dinamo uistinu ne upiše barem jednu pobjedu protiv momčadi koje se ne bore za visok plasman, zaslužio je izgubiti naslov prvaka.

Za razliku od Modrih koji igraju dosta skromno, Rijeka je na Rujevici bila goropadna i napunila je mrežu Intera do vrha te slavila s čak 5:1.

Već u drugoj minuti Rijeka je stigla do vodstva. Bosec je udijelio poklon Gorgonu, pokliznuo se kada je htio vratiti loptu Mrmiću, a Gorgon takav poklon koristi i zabija za 1:0.

Inter je tek jednom ozbiljnije zaprijetio u prvom dijelu i to preko Raka koji je s ruba kaznenog prostora za malo promašio vrata.

Na odmor se otišlo s vodstvom Riječana 2:0. U 39. minuti Pavičić je ušao u kazneni prostor, odlično uočio Acostyja na petercu, a on lakoćom zabija.

Riječani su odmah pritisnuli u drugom dijelu i tražili i treći pogodak, početne šanse nisu iskoristili, ali zato jesu onu u 60. minuti kada je Acosty ubacio za Puljića, a bivši igrač Intera rutinski pogađa za 3:0.

Nije se dugo čekalo na novi gol. 20-ak minuta prije kraja dosuđen je slobodni udarac za Rijeku na nekih 20 metara, loptu je namjesto Zuta i lijepo pogodio za 4:0.

Domaćin tu nije stao, pet minuta kasnije Valeri Božinov povukao je napad, odlično proigrao Kvržića, a on iz ove situacije ne može promašiti.

Sve što je Inter uspio napraviti bilo je smanjenje na konačnih 5:1 pogotkom Herdija Prenge nakon kornera u 90. minuti susreta.

Apsolutno zaslužena pobjeda Riječana koji su bili bolji protivnik i glatko su slavili.