Dario Dodić • srijeda, 09.05.2018.

Nogometaši Juventusa četvrti su put zaredom osvojili Kup Italije. Momčad Maxa Allegrija u drugom je poluvremenu razbila Milan i zasluženo osvojila još jedan trofej. Nikola Kalinić zatresao je mrežu, ali s krive strane...

Dvoboj starog Juventusa i mladog Milana otišao je na stranu iskustva, ali i kvalitete - Juventus je četvrti put zaredom osvojio Kup Italije, a teško je vjerovati kako u vitrine torinske momčadi neće i titula prvaka, sedmi put zaredom. U finalnom ogledu na Olimpicu u Rimu Milan je bio ravnopravan tek u prvom poluvremenu, u drugom je mlada momčad Gennara Gattusa razbijena u razmaku od samo osam minuta.

Bio je to dvoboj i dvojice veličanstvenih vratara, jednog koji je na zalasku karijere i jednog od kojeg se očekuje da ga naslijedi. Pobjedu je odnio onaj stariji, Gigi Buffon je odškolovao imenjaka mu Donnarummu, bio je jedan od ključnih Juventusovih igrača, sjajnim je obranama sačuvao mrežu netaknutom, dok će Donnarumma sanjati neke od svojih reakcija.

Juventus je s na kraju iznimno uvjerljivih 4:0 stigao do 13. trofeja u Kupu, nitko osim Juvea nije dvoznamenkast, nitko osim Juvea nije Kup osvajao četiri puta zaredom.

Da je Cutrone u ranoj fazi utakmice zabio možda bi se ovo finale odvilo drugačije, no sudbina je htjela da junak Juventusa bude Buffon.

Izdržavao je i Donnarumma napade torinske momčadi prvih 45 minuta, no sve je to palo u zaborav na otvaranju drugog poluvremena. Od 56. do 64. minute triput je kapitulirao.

Poveo je Juventus golom Benatije. Ubacio je iz kuta s lijeve strane Miralem Pjanić, branič Juvea lijepo glavom poentira za vodstvo Allegrijevih trupa.

Udvostručio je Juve vodstvo pet minuta kasnije. Cuadrado je proigrao Douglasa Costu, pucao je Brazilac s ruba kaznenog prostora, vrlo loše reagirao Donnarumma i bilo je 2:0.

Za treći se gol Juventusovi nogometaši ponovno mogu zahvaliti Milanovom vrataru. Još je jednom slabo reagirao Donnarumma, loptu koju bi inače lakoćom uhvatio ovog puta ispušta, Benatia se pretvara u junaka torinskog sastava i pogađa za 3:0.

Točku na i groznog poluvremena rossonera stavio je Nikola Kalinić autogolom glavom u 76. minuti.

Mario Mandžukić dobio je priliku ispred Gonzala Higuaina u vršku Juventusovog napada i iskoristio je na vrlo dobar način. U završnici je po Argentinčevom ulasku u igru dobio prekomandu na svoju uobičajenu poziciju na lijevom krilu. Kalinić je u igru kod Milana ušao u 62. minuti.