Branimir Korać • srijeda, 09.05.2018.

Englezi odrađuju zaostale dvoboje, a kolo prije kraja Tottenham je potvrdio ulazak u Ligu prvaka sljedeće sezone. Huddersfield je bodom kod Chelsea osigurao opstanak, a Manchester City popravio je tri rekorda...

Bila je to večer kada su se rušili rekordi što se tiče Manchester Cityja. Guardiolina momčad svladala je Brighton s 3:1 i tako srušila tri rekorda koja je držao Chelsea - City je ove sezone u ligi postigao 105 golova, osvojio 97 bodova i upisao 31 pobjedu.

Protiv Brightona City je odigrao utakmicu u svom stilu, apsolutno je dominirao svih 90 minuta, imao loptu praktički konstantno u posjedu i stvorio puno više prilika. Na kraju je i zasluženo slavio s 3:1.

Od Cityjevog dresa oprostio se Yaya Toure kojeg je Guardiola izvadio iz igre u 86. minuti za zaslužene ovacije s tribina.

Prvi pogodak došao je u 16. minuti, a velike zasluge za njega ima Leroy Sane. Sjajni Nijemac dugo je vukao kontranapad, onda proigrao Danila koji lakoćom zabija za vodstvo.

Brighton je četiri minute kasnije uspio izjednačiti na 1:1 golom Leonarda Ulloe u jednom od rijetkih napada, no nije se dugo čekalo na odgovor i u 34. minuti City je ponovno u vodstvu. Još jednom velik posao odradio je Sane koji je u sredini pronašao Bernarda Silvu, a on zabio za 2:1.

Na novi pogodak čekalo se sve do 72. minute kada City povećava prednost na 3:1 i završava priču. Asistent je bio i treći put Sane, a akciju je dovršio Fernandinho.

Tottenham je osigurao plasman u prva četiri domaćom pobjedom protiv Newcastlea 1:0. Imali su Spursi i boljih utakmica ove sezone, no bodovi se pamte, kao i plasman u Ligu prvaka.

Jedini pogodak na susretu postigao je Harry Kane koji se približio na tri gola zaostatka za Mohamedom Salahom na ljestvici najboljih strijelaca.

Chelsea ja ostanak u igri za Ligu prvaka morao svladati Huddersfield, ali i njemu je ovo bio važan dvoboj u borbi za opstanak. Na kraju je Huddersfield bio taj koji je slavio na travnjaku iako je dvoboj završio 1:1.

Huddersfield je tako i matematički osigurao ostanak u ligi, a Chelsea je kompromitirao i onu malu nadu u Ligu prvaka. Matematički je još uvijek u igri, ali morao bi u zadnjem kolu slaviti kod Newcastlea, a istovremeno Liverpool kod kuće izgubiti od neopterećenog Brightona.

U ovom susretu Chelsea je apsolutno dominirao protiv potpuno zabunkeriranih gostiju, ali od 50. minute gubio je 1:0 nakon pogotka Depoitrea.

12 minuta kasnije sretno poravnanje Chelseaja. Kada već nije moglo iz izrađenih akcija, moglo je sasvim slučajno. Slično kao što je Lovren i Rimu napucao Milnera, tako je i Jorgensen loptom pogodio u glavu Marcosa Alonsa i ona je završila u mreži.

Koliko god je Chelsea bio bolji, nije uspio slaviti i sljedeće sezone vjerojatno će igrati u Europskoj ligi.