Prva HNL juniora: Rijeka u završnici do pobjede, Istra 1961 s igračem manje osvojila bod

Sportnet • četvrtak, 10.05.2018.

Odigrana su tri dvoboja Prve HNL juniora, od toga pretposljednji u 15., posljednji u 17. i prvi u posljednjem, 22. kolu. U tri odigrana susreta postignuto je 9 pogodaka, od toga 3 gola po utakmici. Rijeka i Slaven Belupo pobijedili su Osijek odnosno Lokomotivu, dok su Cibalia i Istra 1961 podijelili bodove.

Rijeka je na Rujevici pobijedila Osijek 3:2. Osječani su se vratili iz rezultatskog zaostatka, ali bodove su na kraju osvojili Riječani. U 27. minuti Emanuel Črnko doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 37. minuti Milan Ristovski povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Dvije minute kasnije Luka Bubalo smanjio je prednost Rijeke na 2:1. U 73. minuti Mihail Caimacov izjednačio je rezultat na 2:2. Kada se činilo da će završiti podjelom bodova, u 84. minuti Črnko je postigao svoj drugi pogodak na susretu za konačnih 3:2.

Cibalia i Istra 1961 su u Vinkovcima odigrali solidan dvoboj. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u petoj minuti Dominik Dogan je iz kaznenog udarca doveo domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 31. minuti Gabriel Golja izjednačio je rezultat na 1:1. U 71. minuti Vinkovčani su ostali s igračem manje jer je Rene Šarić dobio izravni crveni karton. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.

Slaven Belupo je na Kajzerici pobijedio Lokomotivu 2:0. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 49. minuti Mihael Mladen doveo je goste u vodstvo od 0:1. Konačnih 0:2 postavio je Ivan Mihaljević u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Inače, u svih šest odigranih utakmica 17. kola postignuto je 19 pogodaka, od toga 3,17 po utakmici.

Rezultati Prve HNL juniora:

15. kolo: Rijeka – Osijek 3:2 (Črnko 27, 84, Ristovski 37/Bubalo 39, Caimacov 73).

17. kolo: Cibalia – Istra 1961 1:1 (Dogan 5 – 11m/Golja 31).

Posljednje, 22. kolo: Lokomotiva – Slaven Belupo 0:2 (Mladen 49, Mihaljević 90+3).