Vardar na pogon dvije Andree došao do slavlja, Györ očekivano slavio

Sportnet • subota, 12.05.2018.

U polufinalnim utakmicama Final Foura Lige prvakinja nije bilo velikih iznenađenja te su favoriti, Györ i Vardar, zasluženo prošli u finale...

PIŠE: Jan Šneler

Ako je, zbog zagrebačkog rock benda "Regata", Andrea bilo popularno ime, danas će u Skopju definitivno to ime biti izgovarano s najvećom srećom. Dvije rukometašice tog imena, obilježile su polufinalni dvoboj Rostova i Vardara te fenomenalnom igrom dovele makedonski klub do finala Lige prvakinja.

Vardar je i prije same utakmice bio velikih favorit protiv Ruskinja, no to je trebalo pokazati u važnom polufinalnom susretu. Odlično je krenuo makedonski klub i već u prvom dijelu rukometašice Vardara imale su i po nekoliko pogodaka prednosti. Igralo se gol za gol, što najviše odgovara ekipi koja ima veliku prednost. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Vardara 10:7.

U drugom dijelu ista priča. Kao da Rostov nije imao niti šanse. Kada god bi se Ruskinje približile, Vardar bi malo pojačao i vratio na četiri pogotka razlike. Na kraju, očekivano je Rostov sve više griješio, a Vardar to znalački kaznio te slavio s 25:19. Već smo rekli kako se zovu dvije briljantne rukometašice koje su obilježile susret.

Po sedam pogodaka u dresu Vardara postigle su hrvatska igračica Andrea Penezić i srpska rukometašica Andrea Lekić. Dodajmo da se u strijelce upisala i treća Andrea, Čanađija, koja je postigla jedan pogodak. Svakako zasluge za ovako odličan rezultat pripadaju i vratarki Suzanne Leynaud koja je upisala čak 18 obrana. Kod Rostova, najefikasnija je bila Ekaterina Ilina s pet pogodaka.

U drugom susretu, gotovo domaći Györ u Budimpešti je slavio protiv Bukurešta. Ovakav ishod nije iznenadio mnoge, a slično kao i Vardar, Györ je kontrolirao cijelim susretom. Zanimljiv je podatak da niti u jednom trenutku, izuzev početnih 0:0, Bukurešt nije vodio ili imao izjednačen rezultat. Od prve minute su "domaće" igračice krenule po finale i to je bilo vidljivo.

Nekoliko puta u prvom dijelu, uspjele su smanjiti Rumunjke na jedan pogodak, no na poluvrijeme se odlazi prednošću Györa 12:10. U nastavku utakmice, Bukurešt je uspio ponovno doći do jednog pogotka i to je bio praktički posljednji vlak, no upravo u tim trenucima Györ pokazuje moć. Bilo je 16:15 za Mađarice, očekivalo se da će Bukurešt u potpunosti zakomplicirati rezultat.

Ipak, Györ radi seriju 4:0, dolazi do velikih pet pogodaka prednosti i povratka nije bilo. Na kraju slavlje 26:20 odaje stvarni dojam lakoće pobjede, iako je na trenutke Bukurešt bio blizu.

Najbolja u ekipi Györa bila je Cornelia Nycke Groot s odličnih sedam pogodaka, dok je Kari Grimsbo upisala 10 obrana. U momčadi Bukurešta, pomalo razočaravajuće odigrala je Cristina Neagu koja je postigla šest pogodaka, ali iz čak 16 pokušaja. Na golu rumunjskog kluba, Jelena Grubišić upisala je samo šest obrana.

Sutra su na rasporedu utakmice za treće mjesto i finale. Posebno ističemo finalni susret u 18:00 koji će zasigurno donijeti interesantni dvoboj.