Vrlo dobri nastupi hrvatskih košarkaša u novom kolu ACB lige

Petar Jenjić • nedjelja, 13.05.2018.

Odigrano je preostalih pet utakmica 32. kola španjolske ACB lige u kojima su vrlo dobre predstave, u pobjedama i porazima svojih momčadi, odigrali i hrvatski košarkaši...

Joventut je prekasno ušao u formu, barem kada se razmišlja o doigravanju. Danas je na domaćem parketu iskoristio nastavak slabe forme Fuenlabrade upisavši sedmu pobjedu u posljednjih osam utakmica. Slavljem 95:87 nanijeli su deveti uzastopni poraz gostujućoj momčadi.

Već nakon prve četvrtine Joventut je imao vodstvo 20:7 koje do kraja utakmice nije ispuštao. Tri i pol minute Fuenlabrada je tricom Marka Popovića stigla na tri koša minusa (81:78), no domaćin uzvraća serijom 8:2 i tako rješava pitanje pobjednika.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Nico Laprovittola s 18 poena, pet skokova i osam asistencija, dok je Demitrius Conger dodao 14 koševa. Rolands Smits s 23 poena predvodio je Fuenlabradu, Marko Popović dodao je 17 koševa (2/5 za dva, 3/10 za tricu, slobodna bacanja 4/4), četiri skoka i pet asistencija za 35 minuta na parketu.

Visoku pobjedu upisala je Valencia koja je na domaćem parketu bila bolja od Estudiantesa rezultatom 93:69. Već na poluvremenu domaćin je imao 13 koševa viška (49:36) koje je do kraja bez većih problema uspio sačuvati i stići do 22. slavlja sezone.

Bojan Dubljević s 18 poena i deset skokova predvodio je Valenciju do pobjede, Ivan Buva dodao je 13 koševa (2/3 za dva, 3/6 za tricu) i pet skokova za 13 minuta na parketu. Edgar Vicedo s 14 koševa predvodio je Estudiantes, Goran Suton dodao je dva poena (1/6 za dva, 0/3 za tricu), pet skokova i dvije asistencije za 18 i pol minuta na terenu.

Važnu pobjedu u borbi za osmo mjesto upisali su Tenerifi koji su kod kuće bili bolji od Barcelone sa 86:81. Domaćin je nakon prvih 20 minuta imao 14 koševa viška (46:32), a prednost je održavao do samog kraja. Dvije minute prije završetka Barcelona je stigla na samo dva poena minusa (78:76) ali domaćin uzvraća s pet uzastopnih koševa i rješava pitanje pobjednika.

Domaćina je do pobjede predvodio Kostas Vasileiadis s 19 koševa i šest skokova, dok je Tim Abromaitis dodao 18 poena i šest skokova. Najbolji je kod Barcelone bio Thomas Heurtel s 18 koševa, Ante Tomić dodao je 12 poena (4/8 za dva, slobodna bacanja 4/5), jedan skok i jednu asistenciju za 27 minuta provedenih na terenu.

ACB liga, 32. kolo:
Bilbao - Baskonia 74:78 (Jonathan Tabu 18p / Vincent Poirier 15p, 9sk)
Joventut - Fuenlabrada 95:87
MoraBanc Andorra - Gipuzkoa 94:81 (Jaka Blažić 19p / Fakuade, Swing i Agbelese 15p)
Valencia - Estudiantes 93:69
Tenerife - Barcelona 86:81