Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 14.05.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar
Rudeš
Rudeš
Anderson Emanuel 88'
1:0 Dinamo
Dinamo

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.05.2018.

Rudeš i Lokomotiva momčadi su koje trenutno igraju u najboljoj formi u HT Prvoj ligi, a novi prvak Dinamo uz Istru i Cibaliju je u najgorem nizu. U posljednjem susretu 35. kola Rudeš je u Kranjčevićevoj lijepo ugostio Modre i čestitao im na naslovu prvaka, a nakon toga svladao ih je golom Andersona u 88. minuti...

Nikola Jurčević mogao je odahnuti u nedjelju kada su posrnuli i Rijeka i Hajduk te je Dinamo postao novi prvak. Zašto je mogao odahnuti, pokazalo je gostovanje kod Rudeša gdje je Dinamo nastavio s rezultatskim neuspjesima, a domaćin s pobjedama. Rudešu je to četvrta uzastopna pobjeda, a Dinamu četvrta uzastopna utakmica bez pobjede te je u tom nizu uzeo samo jedan bod.

Ovdje je, istina, bio bolji i opasniji, Rudeš je prvi put uopće zaprijetio u 88. minuti i postigao pogodak. No Modri nisu realizirali ono prilika što su iskoristili dok domaćin jednu svoju je.

Susret je počeo lijepom gestom Rudeša koji je čestitao Dinamo na naslovu prvaka, Modri su prošli kroz špalir domaćih igrača ispraćeni pljeskom. I na travnjaku su Modri bili bolji, imali su prilika za pogotke, ali realizacija je potpuno zakazala.

Seriju promašaja otvorio je Mario Gavranović koji se nije dobro snašao nakon ubačaja Gojaka u petoj minuti te je upropastio dobru priliku, a nakon toga uslijedilo je mirno razdoblje bez velikih prilika.

U zadnjih 15 minuta prvog dijela najaktivniji je bio Izet Hajrović koji je uporno pokušavao opasnim udarcima izvana, ali lopta nije htjela u gol.

Na odmor se tako otišlo bez pogodaka, a u drugom dijelu Rudeš se presložio, umrtvio je Modre koji su vrlo teško dolazili do prilika.

Sredinom drugog poluvremena glavom je zaprijetio Rrahmani, Čondrić je to obranio, a u završnici susreta sve se okrenulo na stranu domaćina.

Prvo je u 85. minuti drugi žuti karton zaradio Amer Gojak da bi tri minute kasnije Rudeš došao do pogotka. Anderson je dobio loptu u 16 metara, činilo se da je otišao malo previše ukoso, ali uspio je provući loptu u mrežu pokraj uspavanog Zagorca.

Promjena više nije bilo, Dinamo nije mogao do poravnanja i Rudeš je nakon Rijeke, Hajduka i Osijeka, svladao i Dinamo.