Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 18.05.2018, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Mihaela Bradovski • petak, 18.05.2018.

Posljednje kolo HT Prve lige otvorili su u Koprivnici Slaven Belupo i Osijek u dvoboju u kojem nije bilo neke neizvjesnosti po pitanju plasmana. Koprivničanci su se na kraju oprostili od navijača pobjedom preokretom u završnici susreta...

Slaven Belupo i Osijek oprostili su se od ove sezone dvobojem u Koprivnici koji je pripao domaćinu s 2:1. Zanimljiv dvoboj u kojem su i jedni i drugi željeli pobjedu, a na kraju su je ostvarili domaćini u dramatičnoj završnici.

Osječani su imali vodstvo, ali i igrača manje posljednjih 20 minuta što je Slaven Belupo iskoristio. Uspio je u završnici postići dva pogotka s kojima je napravio preokret i upisao pobjedu.

Već u početku susreta gosti su tražili kazneni udarac nakon što je na travi ostao Lopa poslije dvoboja s Međimorcem, no ništa nije dosuđeno. Inače, Ukrajinac se nije dugo zadržao na travnjaku, već u 23. minuti morao je napustiti igru, a zamijenio ga je Hajradinović.

Nakon što nije dosuđen kazneni udarac za goste, nije niti za domaćina kada je Šorša igrao rukom, a u 27. minuti prva velika prilika na susretu. Mudražija je ostao na desetak metara od gola, ali iako je bio sam, pucao je jako loše i nije bilo opasnosti za Markovića.

U završnici poluvremena Osijek je ipak stigao do vodstva. Marković je glavom ispucao loptu, ona je došla do Jambora koji odmah pronalazi Mudražiju, a osječki veznjak zabija s ruba kaznenog prostora.

U drugom dijelu Koprivničanci odmah prijete preko Delića i Arapa, a Santini u prvom i greda u drugom slučaju sprečavaju pogodak.

Okvir gola spasio je i Markovića u 61. minuti kada je Boban dobro pucao, ali nije zabio. Desetak minuta kasnije problemi za goste. Boban je zaradio drugi žuti karton i Osijek je ostao s igračem manje.

Brojčanu prednost Slaven Belupo koristi i dolazi do preokreta. Prvo je u 84. minuti Šarlija proigrao Rebernika, a on poravnava na 1:1 da bi dvije minute kasnije Ivanovski postavio konačnih 2:1 nakon ubačaja Vidovića.

U završnici susreta još je jednom zaprijetio Marić, ali rezultat se više nije mijenjao.