Wisla u boljem izdanju u uzvratu, tri gola Mihića na putu do finala

Branimir Korać • subota, 19.05.2018.

Rukometaši Wisle plasirali su se u finale doigravanja poljskog prvenstva. U uzvratnom dvoboju protiv Gwardije bili su vrlo uvjerljivi i glatko slavili...

Prvi dvoboj polufinala poljskog doigravanja bio je upozorenje za Wislu. Gwardia je na svom parketu upisala pobjedu 33:32, no u uzvratu stvari su sjele na svoje mjesto i Wisla je bila znatno bolja te očekivano visoko slavila.

Nije bilo nikakve neizvjesnosti u uzvratu, Wisla je od početka krenula ozbiljno i koncentrirano te je brzo stekla prednost koju u nastavku susreta nije ispuštala.

Već na poluvremenu imala je visokih 17:10, a u nastavku susreta dodatno je povećala razliku i na kraju slavila s ogromnih 33:21.

Marcin Wichary kod domaćina upisao je 15 obrana, Dan-Emil Racotea postigao je šest golova, Lovro Mihić dodao je tri, a Šime Ivić dodao je jedan pogodak.

Kod Gwardije četiri pogotka postigao je Przemyslaw Zadura.

Protivnik u finalu Wisli će gotovo sigurno biti Kielce koje je slavilo već u prvom susretu u gostima kod Azoty Pulawyja s visokih 37:27.