Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 19.05.2018, 17:00 h, Rujevica
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar
3:1(2:0) Hajduk
Ahmed Said 50'
Hajduk

Branimir Korać • subota, 19.05.2018.

Rijeka i Hajduk odradili su svoj posljednji ovosezonski prvenstveni dvoboj, a on je na Rujevici otišao na stranu Rijeke koja je zasluženo slavila. Posebno su dobri Riječani bili u prvom poluvremenu kada su i došli do dva gola prednosti...

Veliki derbi između Rijeke i Hajduka na Rujevici odlučivao je o drugom mjestu, a Riječani su na kraju zasluženo slavili s 3:1. Hajduk oslabljen neigranjem Letice, Nižića, Bašića, Fomitschowa pokušavao je držati korak s domaćinom, ali to mu uglavnom nije polazilo za rukom.

U prvom poluvremenu Rijeka je izgledala odlično, poigravala se s Hajdukom koji je dosta loše reagirao u tih 45 minuta i tek u nastavku susreta počeo se buditi, no presjeklo ga je isključenje Borje Lopeza u 62. minuti te je s igračem manje bio u problemima.

Već u drugoj minuti Rijeka je stigla do vodstva. Raspoloženi Pavičić ubacio je iz kornera, Čolak je prvi došao do lopte i prevario Stipicu te poslao loptu u mrežu.

Rijeka je nakon toga stvorila niz prilika, ali lopta nije htjela u mrežu sve do 34. minute. Pokušavali su Acosty, Pavičić, Čolak, no ishod je bio isti - pogodaka nije bilo.

Nije ga bilo do 34. minute kada je Zuta proigrao Acostyja, njegov udarac blokira Savvas, ali lopta se odbija do Pavičića koji rutinski zabija za 2:0.

Jedina Hajdukova prijetnja u prvih 45 minuta bio je udarac Gyurcsa s ruba kaznenog prostora u 40. minuti koji Sluga bez problema brani.

U drugi dio Hajduk ulazi bolje i vrlo brzo dolazi do smanjenja zaostatka. Prvo je Sluga sjajno obranio pokušaj Gyurcsa iz slobodnog udarca da bi već u sljedećem napadu Juranović pronašao Saida, Punčec ga nije uspio zaustaviti, a Said zabija za 2:1.

Kada se pomislilo da će se Splićani možda vratiti u susret, u 62. minuti Lopez zbog prekršaja nad Grahovcu zarađuje drugi žuti karton i ostavlja Hajduk s igračem manje.

U nastavku susreta prilika je bilo vrlo malo, a u posljednjim trenucima jednu od njih Rijeka je iskoristila i preko Puljića koji je dobro reagirao na odbijenu loptu dolazi do konačnih 3:1.

Riječani tako završavaju sezonu na drugom mjestu s četiri boda više od Hajduka kojeg još očekuje finale Kupa protiv Dinama.