Kvalifikacijska Liga za prvaka: Universitas na korak od plasmana u Prvu HMNL

Sportnet • ponedjeljak, 21.05.2018.

U Sportskoj dvorani Lapovci odigran je dvoboj trećeg kola kvalifikacijske Lige za prvaka između Vinkovaca i Universitasa. Vinkovci su tražili prve bodove, a Universitas bi pobjedom napravio veliki korak prema plasmanu u društvo najboljih...

Splićani igraju odlično u ovim kvalifikacijama jer su pobijedili 8:6, iako su imali igrača manje i tri puta bili u rezultatskom zaostatku. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 4:4. U nastavku Vinkovčani su imali vodstvo od 5:4, ali to im nije bilo dovoljno jer „Studenti“ preokreću rezultat te dolaze do pobjede i bodova koji bi im mogli donijeti promociju u prvoligaško društvo.

S druge strane, Vinkovci su upisali drugi poraz zaredom i šansa da se plasiraju u Prvu HMNL svedena je na teoriju.

Kod Universitasa hat – trick postigao je Mirko Nikolić, dva je pogotka zabio Ante Mijić, a u strijelce su se jednom upisali Ante Crnjac, Ante Rađa i Ivan Tustonjić.

Kod Vinkovaca dva pogotka postigli su Borna Marinić i Josip Haluška, jedan gol dodao je Josip Antunović, dok je Ivan Bezmalinović postigao autogol. Već u osmoj minuti vratar gostiju Franko Bilić dobio je izravni crveni karton nakon duela s Domagojem Ćukom izvan kaznenog prostora.

U ovom kolu Jesenje su bile slobodne.

Rezultat 3. kola kvalifikacijske Lige za prvaka:
Vinkovci – Universitas 6:8 (Marinić 7, 8, Antunović 13, Bezmalinović 14 – ag, Haluška 22, 34/Crnjac 1, Mijić 12, 20, Rađa 14, Tustonjić 23, Nikolić 32, 37, 39).