Vodeni sportovi

Vaterpolisti Juga poveli u finalnoj seriji, u Zagrebu imaju meč loptu za titulu prvaka

Branimir Korać • utorak, 22.05.2018.

Treća finalna utakmica doigravanja hrvatskog prvenstva pripala je Jugu koji je tako poveo s 2-1 u seriji i ima meč loptu za naslov prvaka Hrvatske...

Nakon drame u drugoj utakmici i pobjede Mladosti protiv Juga, u Dubrovniku je odigran treći susret doigravanja za prvaka Hrvatske u vaterpolu, ovaj put Jugaši nisu dopustili iznenađenje i slavili su s 12:10.

Ovaj put napad Juga funkcionirao je jako dobro, obrana ne toliko, ali bilo je dovoljno za pobjedu. četvrta utakmica ponovno je u Zagrebu i ako Jug upiše pobjedu, obranit će naslov prvaka.

Mladost je u prvoj četvrtini igrala dobro i nije dopustila Jugu značajnije odvajanje te je zaostajala samo 3:2 nakon prvih osam minuta.

U drugoj dionici krenulo je odvajanje i nakon toga Mladost se više nije uspjela vratiti. Jug je napravio seriju 4:0, pobjegao je na 7:2 i do kraja iskontrolirao susret.

U završnoj dionici obrane su pale na obje strane, Mladost je tu uspjela smanjiti zaostatak i na kraju doći do poraza 12:10.

Kod Juga najučinkovitiji bili su Javier Garcia s tri pogotka dok su po dva zabili Maro Joković, Viktor Rašović i Vicenzo Renzuto.

Kod Mladosti Luka Bukić zabio je četiri gola, a Cosmin Radu tri pogotka.