Kvalifikacijska Liga za prvaka: Vinkovci i Jesenje podijelili bodove i razveselili Universitas

Sportnet • četvrtak, 24.05.2018.

U Sportskoj dvorani Lapovci odigran je susret četvrtog kola kvalifikacijske Lige za prvaka između Vinkovaca i Jesenja. Vinkovcima je ovo bila posljednja prilika da se vrate u igru za plasman u Prvu HMNL, a Jesenje bi s pozitivnim rezultatom osigurale barem dodatne kvalifikacije. Inače, prošle godine Vinkovci i Jesenje nisu odigrali utakmicu u kvalifikacijskoj Ligi za prvaka jer Krapinčani se nisu pojavili, iako su opravdali svoj nedolazak. Na kraju je završilo 3:0 za Vinkovčane bez borbe...

Ove godine to se ipak nije dogodilo jer dvoboj je odigran, završilo je 4:4, iako je Jesenje tri puta bilo u rezultatskom zaostatku. Nakon prvog poluvremena igrači Marija Ižakovića imali su vodstvo od 2:1.

U nastavku Vinkovci su povećali prednost na 3:1, ali to nije bilo dovoljno jer Jesenje se uspijeva vratiti iz rezultatskog zaostatka i osvojiti bod koji bi im mogao donijeti najmanje doigravanje za Prvu HMNL protiv Uspinjače. S druge strane, Vinkovci su se oprostili od plasmana jer s Jesenjem imaju loš međusobni omjer. Ovim rezultatom zadovoljan može biti Universitas kojem je u preostala dva kola dovoljna samo jedna pobjeda za promociju u društvo najboljih.

Već u prvoj minuti Borna Marinić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0, ali već nakon 120 sekundi Davor Presečki izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo Vinkovcima donio je Domagoj Ćuk u 12. minuti, da bi početkom drugog poluvremena Josip Haluška povećao je prednost domaćeg sastava na 3:1.

Dvije minute poslije Josip Cvilko smanjio je rezultat na 3:2, a vrlo brzo stiglo je novo izjednačenje - strijelac za 3:3 bio je Alen Kovačec. U 27. minuti domaća momčad opet je u stigla do vodstva kada se u strijelce upisao Dario Merkaš, ali ni to nije bilo dovoljno. Konačnih 4:4 postavio je Denis Švaljek u 28. minuti.

U ovom kolu Universitas je bio slobodan.

Rezultat 4. kola kvalifikacijske Lige za prvaka: Vinkovci – Jesenje 4:4 (Marinić 1, Ćuk 12, Haluška 21, Merkaš 27/Presečki 3, Cvilko 23, Kovačec 25, Švaljek 28).