Branimir Korać • ponedjeljak, 28.05.2018.

Reprezentacija Južne Koreje odigrala je prvu pripremnu utakmicu uoči odlaska u Rusiju, u Daeguu je ugostila Honduras i upisala pobjedu...

Južna Koreja odigrala je prvu od četiri zakazane pripremne utakmice prije puta za Rusiju. U Daeguu je gostovao Honduras, a Južna Koreja stigla je do pobjede 2:0.

Već u prvom poluvremenu Južna Koreja je dominirala, međutim do pogotka nije došla. Zato je u drugom dijelu ipak bila efikasnija te je s dva gola stigla do pobjede.

U 60. minuti Heung-Min Son doveo je Koreju u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je u 72. minuti Seon-Min Moon, veznjak Incheona.

Potpuno zaslužena pobjeda Južne Koreje koja je dominirala dvobojem i trebala je i uvjerljivije slaviti, ali nekoliko odličnih prilika ostale su nerealizirane.

Do puta na SP, Južnu Koreju očekuju i prijateljski dvoboji protiv Bosne i Hercegovine, Bolivije i Senegala.