Novo Vrijeme u drami u Domu sportova do finala doigravanja 1. HMNL

Sportnet • srijeda, 30.05.2018.

Poznat je i drugi finalist 1. HMNL nakon što je Novo Vrijeme u trećoj utakmici u Zagrebu svladalo Futsal Dinamo. U finalu će igrati protiv Split Tommyja...

Makarsko Novo Vrijeme pridružit će se Split Tommyju u finalu 1. Hrvatske malonogometne lige. Pred oko 1.300 gledatelja u Dvojci Doma sportova, slavili su protiv Futsal Dinama u trećoj polufinalnoj utakmici, nakon izvođenja šesteraca u jednoj od najluđih priča u povijesti našeg futsala.

Obje ekipe imale su svoje šanse pred naelektriziranom publikom, ali najbolji igrači prvog dijela bili su golmani, te se na odmor otišlo s 0:0. Gosti su poveli u 33. minuti preko Vedrana Kazazića, ali već u idućoj minuti domaćini su uzvratili preko Matije Đulvata. U 38. minuti lopta se odbila Novom Vremenu u kontru, Vedran Matošević je uklizavanjem spasio stvar za Plave, ali suci su ocijenili da je bila riječ o prekršaju zbog kojeg mu je dodijeljen izravni crveni karton. Nakon nepune minute Novo Vrijeme to koristi kada ga Marin Musinov ponovno dovodi u prednost. Onda kreće ludnica – Futsal Dinamo uvodi golmana-igrača te se 20 sekundi prije kraja golom Matije Capara ponovno vraća u utakmicu. U produžecima smo vidjeli po nekoliko sjajnih šansi, obrani i stativa, ali mreže su mirovale, te se pristupilo šestercima.

Prva tri izvođača bila su precizna kod obje ekipe. U četvrtoj seriji gosti su nakon promašaja domaćina dobili šansu da riješe susret, ali vratar Tomislav Hercigonja zaustavio je Brazilca Dudua. Ipak, u idućoj seriji nije bilo spasa za domaćina, te je Novo Vrijeme obranom i pogotkom osiguralo plasman u prvo finale nakon 2012. godine.

Tamo će snage odmjeriti sa Split Tommyjem, a prva utakmica na rasporedu je već u petak.