Dodig i Ram prošli u drugo kolo Roland Garrosa

Branimir Korać • srijeda, 30.05.2018.

Ivan Dodig i Rajeev Ram prošli su u drugo kolo Roland Garrosa pobjedom u tri seta protiv Hansa Podlipnika Castilla i Jacksona Withrowa...

Očekivalo se da će to biti lagan posao za Ivana Dodiga i Rajeeva Rama, ali bilo je daleko od toga i tek u trećem setu hrvatsko-američka kombinacija pokazala je da je kvalitetnija od protivnika.

Hans Podlipnik Castillo i Jackson Withrow ranije su nastupili na nekoliko Challengera, nisu imali previše uspjeha, no ovdje su uzeli prvi set i Dodig i Ram našli su se u problemima.

Imali su Dodig i Ram kod 3:2 veliku priliku kada su došli do 0:40, nisu je iskoristili i u završnici seta izgubili servis i u konačnici i set.

I početak drugog seta protekao je u istom ritmu, Podlipnik i Withrow krenuli su s 2:0, ali nakon što Dodig i Ram vraćaju izgubljeni servis, polako okreću meč na svoju stranu.

Uspjeli su u završnici seta doći do breaka, odlično su krenuli i u treći set gdje dva puta uzimaju protivnicima servis i na kraju odnose pobjedu.

U drugom kolu igrat će protiv Wesleyja Koolhofa i Artema Sitaka.

Roland Garros, parovi, prvo kolo:
Ivan Dodig/Rajeev Ram (Hrvatska/SAD, 9) - Hans Podlipnik Castillo/Jackson Withrow (Čile/SAD) 4:6, 6:4, 6:1