Petar Jenjić • srijeda, 30.05.2018.

U prijateljskoj utakmici u Yokohami nogometaši Japana krenuli su porazom, pogocima Thomasa Parteyja i Emmanuela Boatenga bolja je s 2:0 bila Gana...

Japanska nogometna reprezentacija krenula je s pripremnim utakmicama za Svjetsko prvenstvo, a u prvom dvoboju poražena je od Gane s 2:0. Dodajmo kako je Japan započeo s petoricom obrambenih igrača i sa Shinjijem Kagawom na klupi.

Afrička reprezentacija, koja se nije uspjela plasirati u Rusiju, došla je do vodstva nakon samo devet minuta igre u Yokohami. Iz slobodnog udarca pogodio je igrač Atletico Madrida Thomas Partey.

Pobjedu Gane potvrdio je Emmanuel Boateng u 51. minute utakmice iz najstrože kazne. Slab nastup svojih igrača može malo zabrinuti izbornika Akiru Nishina kojem je ostao tek jedan dan za objavu konačne liste od 23 igrača koji će putovati u Rusiju.

U preostale dvije pripremne utakmice Japanci će igrati protiv Švicarske i Paragvaja, uoči prve utakmice grupne faze protiv Kolumbije koja je na rasporedu 19. lipnja.