Vodeni sportovi

Jug CO obranio naslov prvaka Hrvatske

Petar Jenjić • srijeda, 30.05.2018.

Do 14. titule najbolje momčadi u Hrvatskoj stigli su vaterpolisti Juga koji su u Zagrebu svladali Mladost rezultatom 9:4 i zaključili seriju nakon četiri utakmice...

Treći naslov prvaka Hrvatske osvojili su vaterpolisti Juga kojima su trebale četiri utakmice protiv zagrebačke Mladosti. Posljednji dvoboj finalne serije odigran je u Zagrebu, a dubrovačka momčad stigla je do pobjede rezultatom 9:4.

Na krilima Luke Lončara koji je postigao dva pogotka i izborio peterac kojeg je realizirao Xavi Garcia, Jug je dobio prvu četvrtinu s 3:1. Mladostaše je u igri držao raspoloženi Ivan Marcelić na golu.

Međutim, Mladost nije imala pravi odgovor na igru gostiju koji su na poluvremenu imali četiri gola prednosti (5:1). Nešto manje od sedam minuta na semaforu je stajalo 6:2, a razdoblje bez pogodaka prekinuo je Lončar koji je potvrdio pobjedu Juga.

Luka Lončar s tri pogotka predvodio je Jug CO do pobjede, Maro Joković i Xavi Garcia dodali su po dva gola, a Marko Bijač skupio je sedam obrana. Dvije obrane više na drugoj je strani imao Ivan Marcelić, dok su se četvrtica igrača Mladosti po jednom upisali u strijelce: Radu, Zović, Marković i Paškvalin.