Mihaela Bradovski • srijeda, 30.05.2018.

U prvom kvalifikacijskom dvoboju za HT Prvu ligu sljedeće sezone Istra 1961 u Puli je svladala Varaždin. Gosti iz Varaždina sjajno su otvorili utakmicu, međutim u nastavku susreta Istra je napravila preokret...

Varaždin je u Puli pokazao kako može igrati s prvoligašima i da nije slučajno bio visoko plasiran u Drugoj HNL. Međutim Istra se izvukla i iz teške situacije s početka susreta, uspjela je doći do pobjede 3:1 s kojom ipak lakše odlazi na uzvrat u Varaždin.

U odličnoj atmosferi na Aldu Drosini Varaždin je iznenadio domaćina već u desetoj minuti kada je Saćer asistirao u sredini Drožđeku koji je lakoćom svladao Ivešu.

Iako je Istra imala više loptu u nogama, Varaždinci su bili opasniji i 15-ak minuta kasnije imali su još jednu sjajnu priliku za povećanje vodstva, Drožđek je dobro pucao, ali vratnica je zaustavila njegov pokušaj.

U 30. minuti još jednom okvir gola zaustavlja goste. Ovaj put Golubar nije imao sreće i lopta nije završila u mreži.

Varaždinci su tako na odmor odnijeli prednost od samo jednog gola iako su lako mogli i uvjerljivije voditi.

U drugom dijelu drugačija slika. Istra je bila agresivnija i bolja te je na kraju za razliku od gostiju ipak iskoristila svoje prilike.

U 55. minuti došla je do poravnanja kada je Golubar nakon ubačaja iz slobodnjaka nespretno reagirao i pogodio svoju mrežu.

Desetak minuta kasnije potpuni preokret. Ottochian je pronašao u sredini Vojnovića koji vara Nevistića i zabija za 2:1.

Kako se susret bližio kraju, izgledalo je kao da će Puljani do novog pogotka i to su i napravili. U 88. minuti Goran Roce odlično je pogodio glavom za prednost Istre uoči uzvrata.

Varaždin je mogao sve riješiti već u prvom susretu, međutim na kraju je upisao poraz koji je vrlo neugodan i neće mu biti lako u subotu u uzvratu doći do željenog rezultata.