Kraj za Querreyja i Berdycha, Dimitrov, Zverev i Nishikori tek u pet setova

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.05.2018.

Dva nositelja oprostila su se u srijedu od Roland Garrosa, ali oni glavni favoriti bili su uspješni. Doduše ne bez problema pa je tako Alexander Zverev morao igrati čak pet setova...

Tomaš Berdych i u Parizu ostaje bez pobjede te je upisao peti uzastopni poraz. Od prvog kola Miamija i pobjede protiv Yoshihita Nishioke bilježi samo poraze, a ovdje je nakon gotovo četiri i pol sata borbe izgubio od Jeremyja Chardyja u pet setova. Berdych je pogodio 24 asa, a Chardy 19, Čeh je čak imao 14 winnera više i samo tri neprisiljene pogreške manje, ali nije mogao do pobjede. Uspio se vratiti iz zaostatka od 2:0 u setovima, no u petom je ostao bez snage i izgubio.

Maraton je odradio i Grigor Dimitrov koji je također igrao gotovo četiri i pol sata protiv Jareda Donaldsona. Bugarin se na kraju uspio nekako provući, gubio je 2:1 u setovima, ali izvukao je pobjedu u pet setova s 10:8 u odlučujućem periodu.

Embed from Getty Images

Dosta izjednačen dvoboj s priličnim brojem propuštenih prilika odigrali su Pablo Carreno Busta i Federico Delbonis. Španjolac je na kraju odnio pobjedu u četiri seta, iskoristio je u cijelom meču dvije od 16 break lopti, a Delbonis je tu bio još lošiji, također je dvije iskoristio, ali od 21 prilike.

Lakši posao imao je Roberto Bautista Agut kojem je pomogao i Santiago Giraldo koji je dosta griješio. Nije to bio posebno kvalitetan meč, no Bautista Agut na kraju je bio uspješan i to je ono što će pamtiti iz ovog meča. Giraldo je nastavio seriju poraza protiv Bautiste Aguta, ovo mu je ukupno četvrti i još nijednom nije uzeo niti set.

U problemima je bio Alexander Zverev koji je očekivao lakši posao protiv Dušana Lajovića, no na kraju je morao spašavati pobjedu. Lajović je poveo s 2:1 u setovima i tek onda se Zverev trgnuo i zaigrao bolje te na kraju otišao do pobjede u pet setova iako je imao više neprisiljenih pogrešaka nego winnera.

12. nositelj Sam Querrey upisao je poraz protiv Gillesa Simona koji je izgubio prvi set, ali nakon što je drugi uzeo u tie-breaku, izdominirao je u ostatku meča te na kraju izborio prolaz u treće kolo.

Zanimljiv meč odigrali su Novak Đoković i Jaume Munar, a Đoković je na kraju slavio u tri seta. Iako je odnio pobjedu bez izgubljenog seta, Đoković nije imao jednostavan posao protiv mladog Španjolca koji je u prvom kolu svladao Davida Ferrera.

Roland Garros, prvo i drugo kolo:
Damir Džumhur (BiH, 26) - Radu Albot (Moldavija) 6:3, 6:3, 5:7, 1:6, 7:5
Julien Benneteau (Francuska) - Leonardo Mayer (Argentina) 2:6, 7:6(4), 6:2, 6:3
Fernando Verdasco (Španjolska, 30) - Guido Andreozzi (Argentina) 6:3, 6:2, 6:2
Matteo Berrettini (Italija) - Ernests Gulbis (Latvija) 6:2, 3:6, 6:4, 6:3
Pierre-Hugues Herbert (Francuska) - Peter Polansky (Kanada) 6:3, 4:6, 6:2, 6:2
Jeremy Chardy (Francuska) - Tomaš Berdych (Češka, 17) 7:6(5), 7:6(8), 1:6, 5:7, 6:2
Grigor Dimitrov (Bugarska, 4) - Jared Donaldson (SAD) 6:7(2), 6:4, 4:6, 6:4, 10:8
Marco Cecchinato (Italija) - Marco Trungelliti (Argentina) 6:1, 7:6(1), 6:1
Gael Monfils (Francuska, 32) - Martin Kližan (Slovačka) 6:2, 6:4, 6:4
Pablo Carreno Busta (Španjolska, 10) - Federico Delbonis (Argentina) 7:6(0), 7:6(2), 3:6, 6:4
Karen Hačanov (Rusija) - Guillermo Garcia-Lopez (Španjolska) 6:2, 7:6(7), 6:7(0), 6:3
Roberto Bautista Agut (Španjolska, 13) - Santiago Giraldo (Kolumbija) 6:4, 7:5, 6:3
Alexander Zverev (Njemačka, 2) - Dušan Lajović (Srbija) 2:6, 7:5, 4:6, 6:1, 6:2
Gilles Simon (Francuska) - Sam Querrey (SAD, 12) 1:6, 7:6(3), 6:4, 6:1
David Goffin (Belgija, 8) - Corentin Moutet (Francuska) 7:5, 6:0, 6:1
Novak Đoković (Srbija, 20) - Jaume Munar (Španjolska) 7:6,(1), 6:4, 6:4
Kei Nishikori (Japan, 19) - Benoit Paire (Francuska) 6:3, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3