Marin Leovac novo pojačanje Dinama

gnkdinamo.hr • ponedjeljak, 18.06.2018.

Danas u poslijepodnevnim satima ugovor sa zagrebačkom Dinamom potpisao je i Marin Leovac koji će od sada nositi dres hrvatskog prvaka pod vodstvom Nenada Bjelice...

Hrvatska javnost i navijači upoznali su Marina Leovca kada je u kvalifikacijama za Ligu prvaka u dresu Austrije postigao prvi pogodak u slavlju bečkog kluba protiv Dinama na Maksimiru (2:0), krajem kolovoza 2013 godine. Bio je to njegov prvi gol u službenoj utakmici, a loptu s te utakmice sačuvao je za uspomenu.

Nakon što je s Austrijom osvojio prvenstvo i igrao u grupnoj fazi UEFA Lige prvaka, Leovac je stigao u HNK Rijeka gdje je igrao na lijevom boku. U dresu Rijeke osvojio je Hrvatski kup i Superkup, igrao grupnu fazu Europske lige i ukupno 73 utakmice. Dobre igre prošle su zapaženo, Leovac je uzeo hrvatsko državljanstvo, a Niko Kovač pozvao je lijevog beka u izabranu vrstu. U dresu reprezentacije debitirao je u ogledu protiv Argentine u Londonu 2014. godine.

U ljeto 2015. potpisao je za grčki PAOK s kojim je u tri sezone osvojio nacionalni Kup i odigrao 93 službene utakmice. Početkom 2018. stigao je na posudbu u Rijeku s kojom je završio na drugom mjestu prvenstva, a karijeru sada nastavlja u modrom klubu.

"Sretan sam i ponosan što sam potpisao ugovor s Dinamom. Klub je vratio trofej prvenstva i Kupa na Maksimir prije nepunih mjesec dana i pokazao ozbiljne namjere za nadolazeći period. Dinamo je kvalitetna ekipa s kvalitetnim stožerom i čast mi je biti dio momčadi koja ove godine ima cilj ne samo nastaviti s uspjesima na domaćem planu, nego postići i dobre rezultate u Europi. Pola godine sam igrao u Austriji Beč koju je vodio trener Nenad Bjelica tako da sam dobro upoznat s njegovim radom. Vjerujem da su pred Dinamom brojni uspjesi ove sezone, a ja ću dati sve od sebe da zahvalim klubu na povjerenju i da opravdam svoj dolazak", rekao je novi igrač Dinama nakon potpisa ugovora.