Serdarušić glatko poražen u prvom kolu kvalifikacija Wimbledona

Jan Šneler • ponedjeljak, 25.06.2018.

Mladi hrvatski tenisač Nino Serdarušić, prilično lako poražen je od strane 106. tenisača svijeta, Austrijanca Geralda Melzera...

Mladi, 21-godišnji hrvatski tenisač Nino Serdarušić, neće po dobrom pamtiti ovogodišnje kvalifikacije trećeg Grand Slama sezone. Nakon nešto više od sat vremena, rutinski ga je porazio austrijski tenisač Gerald Melzer.

U prvom setu, Serdarušić je dobro igrao do sedmog gema kada je Melzer nakon prve break lopte došao do prednosti. Bez izgubljenog poena finiširao je set Austrijanac i sa 6:4 osvojio prvu dionicu meča. U drugom setu, Serdarušić je pokazao puno bolju igru i ozbiljnije zaprijetio Austrijancu.

U osmom gemu, Serdarušić je vodio 3:4 i imao 15:40. Nažalost, nije iskoristio veliku priliku te se Melzer obranio. Kako to obično biva, kada se prilike ne iskoriste, slijedi kazna. Melzer je u sljedećem gemu došao do tri break lopte i drugi put oduzeo servis hrvatskom tenisaču. Kao i u prvom setu, mirnim servisom došao je do slavlja sa 6:4.