Dinamo u prvom pripremnom dvoboju u Sloveniji svladao Gabalu

Branimir Korać • četvrtak, 28.06.2018.

Dinamo tradicionalno odrađuje pripreme u Sloveniji, a tamo mu je prvi protivnik bila azerbajdžanska Gabala koju su Modri svladali s 2:0...

Dinamo je pripremni dio u Sloveniji započeo dvobojem protiv azerbajdžanske Gabale koju je svladao s 2:0. Modri su ipak bili za nijansu bolji protivnik i bilježe pobjedu golovima Šunjića i Marina.

Tijek susreta: DINAMO - GABALA 2:0

Kraj susreta, Dinamo odnosi pobjedu 2:0.

86. - 2:0 - Još jedan pogodak mladog Marina na ovim pripremama, nakon što je zabio Rabotničkom, zabio je i Gabali. Dobro je ušao u sredinu, izborio se za prostor na rubu kaznenog prostora i lijepo pogodio za 2:0.

84. - Zaprijetila je Gabala preko Urfana Abasova koji je dobro zapucao s 18 metara, ali Zagorac lakoćom brani.

78. - Igra se uglavnom na sredini terena, Dinamo je u drugom poluvremenu nešto agresivniji, Šunjić je vezi od novih igrača ostavio dobar dojam.

65. - 1:0 - U 65. minuti Dinamo je stigao do vodstva. Šunjić je došao do lopte na 18 metara po sredini gola, došao do ruba kaznenog prostora i prizemnim udarcem pogodio kut Gabalinog vratara.

64. - Opasno je zaprijetila Gabala udarcem s 20 metara, pokušao je Alijev, ali Zagorac čupa iz kuta.

59. - Lijepa akcija Oršića koji je ubačaj na sedam-osam metara primio na prsa, zatim desnom nogom prebacio čuvara i lijevom iz voleja opalio prema golu, ali pogodio je vanjski dio mreže.

53. - Igru je napustio i Budimir, a umjesto njega ušao je Marin. Inicijativa Dinama u drugom dijelu, dobru priliku imali su Modri nakon prekida koji je izborio Šitum, no još nema pogodaka.

49. - U drugom dijelu Dinamo igra u sljedećem sastavu: Zagorac - Rrahmani, Benković, Perić, Leovac - Fiolić, Šunjić, Knežević - Šitum, Oršić, Budimir

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

45. - Kraj prvog dijela, 0:0, bez nekih velikih uzbuđenja.

40. - Tek je početak priprema pa se igračima može oprostiti ovolik broj pogrešnih dodavanja na obje stran. I dalje je 0:0 s vrlo malo prilika.

31. - Još jedan udarac Olma, ovaj put puno opasniji s 12-13 metara nakon odbijene lopte, ali obrana Gabale u posljednji trenutak izblokirala je loptu i ona je otišla u korner. Zadnjih desetak minuta pripadaju Dinamu koji je malo podignuo ritam.

28. - Olmo je opalio s ruba kaznenog prostora dosta loše i previsoko. Nakon toga Stojanovič je ubacio prema Budimiru, ali napadač Dinama nije došao do lopte.

25. - Šemper je dobro obranio pokušaj Azerbajdžanaca, nakon povratne lopte uslijedio je udarac s 13-14 metara, ali Šemper je bio dobro postavljen i lako brani.

20. - Prva prava prilika za Dinamo, Gojak je napravio dobar dio posla, ušao u kazneni prostor, tražio na drugoj strani Budimira, ali Azerbajdžanci su presjekli to dodavanje.

16. - U proteklim minutama igralo se pred kaznenim prostorom Dinama, imala je Gabala i korner, ali nije bilo opasnosti za Šempera, obrana je očistila.

10. - Nema posebnih uzbuđenja u početku susreta, Modri su imali jedan slobodni udarac s ruba kaznenog prostora posve iskosa, ali nije bilo opasnosti za Gabalu.

1. - Počeo je susret.

Dinamo nakon pobjede protiv Rabotničkog na Hitrec-Kacianu prošlog vikenda, otputovao je za Sloveniju gdje je nastavio s pripremama. Prvi protivnik u ovoj fazi je Gabala iz Azerbajdžana.

Modri su u ovaj susret ušli u sastavu Šemper - Stojanović, Lešković, Dilaver, Lecjaks - Gojak, Ademi, Olmo - Hajrović, Menalo, Budimir.