Hajduk odradio odličnu utakmicu i napunio mrežu Gornika

Branimir Korać • petak, 29.06.2018.

Nogometaši Hajduka u prvoj jačoj pripremnoj utakmici na Poljudu su dočekali poljskog prvoligaša Gornik i upisali vrlo visoku pobjedu 4:0...

Hajduk je na dobar način krenuo u odrađivanje pripremnih susreta, potpuno je nadigrao Gornik Zabrze i s 4:0 ostavio odličan dojam. Splićani su slavili golovima Gyurcsa, Šege, Bašića i Tudora uz po dva gola u svakom poluvremenu.

Tijek susreta: HAJDUK - GORNIK 4:0 (2:0)

90. - Kraj, vrlo uvjerljiva pobjeda dobrog Hajduka.

88. - Vrlo mlada momčad Hajduka je na travnjaku, a najiskusniji je Borja Lopez koji je upravo zaprijetio nakon kornera, skrenuo loptu, ali Bjelica hvata.

78. - Hajduk potpuno kontrolira utakmicu, mogao je i povećati prednost, ali i ovih 4:0 izgleda prilično ružno za Gornik.

67. - Nakon kornera pucao je glavom Teklić, dosta opasno, ali lopta je otišla pokraj vratnice.

63. - 4:0! Toma Bašić odlično je prošao još od centra, ušao u kazneni prostor, a onda nabacio na glavu Tudora koji iz blizine zabija.

61. - Dosta izmjena u drugom dijelu, igra se malo razvodnila, ali Hajduk je svejedno došao do tog jednog pogotka.

53. - U drugom poluvremenu za Hajduk igraju Ljubić, Šehić, Lopez, Ismajli, Bradarić, Nejašmić, Palaversa, Toma Bašić, Tudor, Teklić i Kovačević.

50. - 3:0 za Hajduk! Još jedan slobodan udarac, ovaj put odlično ga je izveo Toma Bašić, vratar Gornika reagirao je dosta loše i u svoj kut primio gol.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

45. - Kraj prvog poluvremena.

40. - Hajduk izgleda dobro u ovih prvih 40 minuta, ima vodstvo, posjed lopte na svojoj strani i pokazao je kako je bolji od ovog sastava Gornika.

27. - Hajduk vodi 2:0! Ubačaj iz kornera prebačen je na drugu vratnicu gdje je bio sam Šego i pogodio bliži kut poljskog gola.

16. - Dosta ravnopravan dvoboj na Poljudu, Hajduk ima to vodstvo, ali Poljaci su brzo uspostavili ravnotežu.

7. - Dobra prilika sada i za Gornik, Angulo je nakon prekida skrenuo loptu, ali odlično je reagirao Duka i izbacio loptu u korner.

4. - Već u četvrtoj minuti Hajduk je stigao do vodstva! Slobodan udarac na 20 metara izveo je Adam Gyurcso i pospremio loptu preko živog zida u nebranjeni kut.

1. - Počeo je susret u Splitu.

Sastav Gornika: Pawlowski, Wišnievski, Wolniewicz, Szmuga, Koj, Angulo, Urynowicz, Matuszek, Jimenez, Žurkowski, Gryszkiewicz.