Ostali sportovi

Hrvatske odbojkašice do zlata na Mediteranskim igrama!

Petar Jenjić • nedjelja, 01.07.2018.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama, a u finalu je s 3:1 u setovima bila bolja od Grčke...

Odlične vijesti stižu iz Tarragone gdje je igrano finale Mediteranskih igara na odbojkaškom turniru. Hrvatske odbojkašice u finalu su igrale protiv Grčke i stigle do pobjede s 3:1 u setovima čime su osvojile zlatnu medalju.

Nakon dobrih nastupa u grupnoj fazi, a zatim pobjeda protiv Portugala i Turske u četvrtfinalu i polufinalu, hrvatske odbojkašice u finalu su igrale protiv reprezentacije koja je u polufinalu nakon velike borbe porazila Francusku.

Prva dva su seta u potpunosti pripala Hrvatskoj koja je ispustila ukupno tek 29 poena. Prvi set otišao je na stranu Hrvatske s 25:16, a drugi je bio još uvjerljiviji (25:13).

U trećem setu Grčka je zaigrala bolje, čuvajući vodstvo cijelo vrijeme. Uspjela je Hrvatska doći na 15:15, ali do kraja je dobila tek dva poena.

Ipak, četvrti set pokazao se kao odlučujući. Hrvatske odbojkašice krenule su dominantno, stekle visoku prednost i do kraja je bez većih problema uspjele održavati.