Branimir Korać • utorak, 03.07.2018.

Dinamo je odigrao drugu utakmicu na pripremama u Sloveniji, protivnik je bio austrijski drugoligaš Austria Klagenfurt koju su Modri visoko porazili...

Dinamo nastavlja s odigravanjem pripremnih utakmica na slovenskom dijelu priprema, a danas mu je protiv bila Austria iz Klagenfurta kojoj su Modri napunili mrežu i slavili 6:1. Razlika u kvaliteti bila je očita tijekom cijelog susreta, a prve minute u plavom dresu odigrali su Majer, Moharrami i Theophile-Catherine.

Od početka Dinamo je stvarao prilike, već u prvih sedam minuta dva puta je zatresao okvir gola, prvo Hodžić, a onda Hajrović, no na odmoru su, unatoč povećem broju prilika, Dinamovi igrači gubili 1:0. Austria je povela sredinom prvog poluvremena golom Zakanyja iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu Austrijanci su dosta pali, sve su teže držali korak s Dinamom koji je zaigrao bolje, a proradila je i realizacija.

U 59. minuti Hajrović je dobro kombinirao s Hodžićem koji s ruba kaznenog prostora zabija za poravnanje. Nakon toga Bjelica uvodi nekoliko novih igrača i Dinamo do kraja susreta stvara ogromnu razliku.

Poveo je u 71. minuti golom Šunjića koji je snažno opalio izvana i zabio za 2:1 da bi u 76. minuti Hajrović krasnim pogotkom iz velike udaljenosti odveo Modre na 3:1.

Bilo je jasno da će Austrijanci do kraja susreta pokušati izvući što pristojniji poraz, no nisu uspjeli. U 83. minuti Gojak je asistirao Benkoviću za 4:1, peti pogodak zabio je Menalo nakon odbijene lopte, a konačnih 6:1 postavio je Gojak u 89. minuti.

Već sutra Dinamo ima novu provjeru i igrat će protiv Triglava iz Kranja.

U susretu protiv Austrije Dinamo je igrao u sastavu: Horkaš - Rrahmani (od 60. Moharrami), Dilaver (od 60. Theophile), Benković, Leovac - Šunjić - Hajrović, Majer (od 60. Gojak), Knežević, Marin (od 60. Menalo) - Hodžić.