Poraz hrvatskih košarkaša do 17 godina u razigravanju od petog do osmog mjesta

Petar Jenjić • nedjelja, 08.07.2018.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 17 godina u razigravanju od petog do osmog mjesta poražena je od Australije rezultatom 71:54...

Nakon poraza od SAD-a pred mladim hrvatskim košarkašima ostalo je razigravanje od petog do osmog mjesta, a u prvoj utakmici čekao ih je dvoboj s Australijom koja je uspjela doći do pobjede rezultatom 71:54. Hrvatskoj tako preostaje utakmica protiv Crne Gore za sedmo mjesto.

Veći dio utakmice bio je prilično izjednačen i nijedna momčad nije uspjela stvoriti značajniju razliku. Uoči posljednjih deset minuta rezultat je bio izjednačen (46:46), međutim, u četvrtoj dionici Hrvatska je posustala.

Australija je to iskoristila na najbolji mogući način. Posljednjih deset minuta dobila je rezultatom 25:8 i u konačnici stigla do visoke pobjede.

Australce je do pobjede predvodio Hunter Clarke s 18 poena, dok je Kobe Williamson dodao 11 koševa. Matej Rudan s 20 koševa i pet asistencija bio je najbolji kod Hrvatske, Ivan Gulin dodao je 13 poena i pet skokova.