Hrvatske košarkašice do 20 godina oprostile se od Europskog prvenstva

Petar Jenjić • ponedjeljak, 09.07.2018.

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija do 20 godina zaključila je nastup na Europskom prvenstvu još jednim porazom, a bolja je ovoga puta bila Latvija sa 71:60...

Europsko prvenstvu u mađarskom Sopronu neće pamtiti po dobrom hrvatske košarkašice do 20 godina koje su nastup zaključile s tri poraza. U posljednjem susretu skupine bolje su bile vršnjakinje iz Latvije rezultatom 71:60.

Koncem prve četvrtine Latvijke su imale pet poena prednosti, a vrlo dobrom drugom dionicom na poluvrijeme su otišle s dvoznamenkastom prednošću (44:31). U nastavku susreta uspijevaju se hrvatske košarkašice spustiti na osam koševa zaostatka, zatim i na minus pet, minutu i pol prije kraja, ali više od toga nije išlo.

Aleksa Gulbe s 25 poena i devet skokova bila je najbolja u redovima pobjedničke momčadi, dok je Nikola Ozola dodala 14 koševa.

Jedina raspoložena, a time i dvoznamenkasta u redovima Hrvatske bila je Anđela Katavić s 18 koševa i sedam skokova.