Petar Jenjić • utorak, 17.07.2018.

Hrvatski prvoligaši nastavljaju s pripremnim utakmicama, a danas su do pobjeda stigli Gorica i Istra 1961. Novi član 1. HNL minimalno je slavio protiv rumunjskog Petrolula, dok je Istra s 2:0 bila bolja od slovenskog Fužinara...

Do pobjede u prijateljskoj utakmici stigli su nogometaši Gorice koji su na domaćem terenu bili bolji od rumunjskog Petrolula rezultatom 1:0.

Gorica je bila dominantnija momčad tijekom prvih 45 minuta, a nagrada za to stigla je nakon pola sata igre. Strijelac za vodstvo bio je Farouk Miya. Tijekom drugog poluvremena obje su momčadi imale prilike za postizanje pogotka, no rezultat se nije mijenjao.

Prijateljsku utakmicu u Sloveniji odigrala je i Istra 1961 koja je bila bolja od domaćeg drugoligaša Fužinara s 2:0.

Oba pogotka Istra je u završnici utakmice. U 77. minuti pogodio je Blašković, da bi tri minute kasnije pobjedu potvrdio Luis Vila.