Hajduk pregazio Rostov u zadnjoj pripremnoj utakmici prije nove sezone

Petar Jenjić • četvrtak, 19.07.2018.

U posljednjoj utakmici prije početka nove sezone nogometaši Hajduka odigrali su jako dobru utakmicu i s visokih 4:0 svladali ruski Rostov...

Nova sezona se bliži, a Hajduk nastavlja u istom ritmu. Posljednji protivnik uoči prve natjecateljske utakmice bio je ruski Rostov koji nije imao nikakve šanse protiv momčadi Željka Kopića. Bili su u konačnici stigli do pobjede od 4:0.

Hajduk je do vodstva stigao u 22. minuti. Mirko Ivanovski ukrao je loptu na polovici terena i proigrao Andrea Fomitschowa. Njemački nogometaš proslijedio je loptu prema Adamu Gyurcsi koji pronalazi samog Hamzu Barryja, a ovaj je krasnim udarcem s dvadesetak metara matirao protivničkog vratara.

Već u 34. minuti Hajduk je podebljao vodstvo, Ivanovski je izborio kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Mijo Caktaš. Šest minuta kasnije Bili su preko Bože Mikulića postigli i treći pogodak, no poništen je zbog zaleđa.

Nakon sat vremena igre domaća momčad stigla je ipak i do trećeg pogotka. Gyurcso je presjekao jedno protivničko dodavanja i proigrao Ivanovskog koji pogađa suparničku mrežu.

Na 4:0 povisio je Gyurcso, mađarski internacionalac u 70. je minuti dobro reagirao na ubačaj Frana Tudora i iz blizine skrenuo loptu u gol. Rezultat se do kraja nije mijenjao.