Petar Jenjić • subota, 28.07.2018.

Hrvatski nogometaš Ivan Santini u prvom kolu belgijskoj prvenstva pokazao je kako će biti pravo pojačanje za Anderlecht. U gostujućoj pobjedi protiv Kortrijka rezultatom 4:1 Santini je postigao tri pogotka...

Krenulo je i belgijsko prvenstvo, a na najbolji mogući način otvorio ga je Ivan Santini. Hrvatski nogometaš postigao je hat-trick za Anderlecht u gostujućoj pobjedi protiv Kortrijka rezultatom 4:1.

Već u trećoj minuti Anderlecht je stigao do vodstva, Pieter Gerkens našao se u ulozi asistenta, a Santini je glavom loptu skrenuo u gol. Gostujuća momčad poluvrijeme je zaključila vodstvom od 2:0, a drugi pogodak bio je djelo Landryja Dimate.

Tri minute bilo je potrebno hrvatskom napadaču za pogodak i u drugom poluvremenu, a do njega je stigao na nešto lakši način. Nakon pogreške domaće obrane i vratara Santini je prekrasnim lobom kompletirao hat-trick i u 73. minuti povisio rezultat na 4:0, a tri minute kasnije izašao je iz igre.

Do kraja utakmice Kortrijk je stigao do počasnog pogotka, a loptu u vlastitu mrežu skrenuo je Ognjen Vranješ.