Vodeni sportovi

Marin Mogić bez finala na 400 slobodno, s hrvatskim rekordom u konačnici 14. u Europi

Branimir Korać • petak, 03.08.2018.

Počelo je i Europsko prvenstvo u plivanju, a prvi hrvatski plivač koji je nastupio bio je mladi Marin Mogić koji je ostvario 14. vrijeme kvalifikacija i ostao bez finala...

Devetnaestogodišnji član splitskog Jadrana, Marin Mogić, ostvario je ono po što je došao u Glasgow. Prvi cilj bio je otplivati dobru utrku i isplivati svoje najbolje vrijeme i u tome je uspio.

U kvalifikacijama na 400 slobodno prvi put u karijeri spustio se ispod 3:51 i s rezultatom 3:50.48 postavio novi hrvatski rekord.

Na žalost to nije bilo dovoljno za prolazak u finale, na kraju je završio kao 14. u Europi i to kao daleko najmlađi, jedini godišta 1999., u prvih 14.

Mogić je za najbržim Ukrajincem Mykhaylom Romančukom zaostao 3.53 sekunde, a osmoplasirani Poljak Wojciech Wojdak pobjegao mu je osam desetinki.