Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 03.08.2018, 18:30 h, Rujevica, gledatelja: 4.650

Branimir Korać • petak, 03.08.2018.

Na otvaranju drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici ugostila Inter i vrlo visoko slavila. Zaprešićani su potpuno pali u zadnjih pola sata i tu su doživjeli težak poraz...

Steven Peter Luštica
46'
18
Komnen Andrić
46'
29
Matej Vuk
74'
Samir Toplak

Drugo kolo zaredom Inter gubi s 4:0. Nakon Lokomotive, Zaprešićane je pregazila i Rijeka, a za razliku od Lokosa koji su im napunili mrežu već u prvom dijelu, Rijeka je to učinila u nastavku susreta.

Rijeka je vrlo brzo potvrdila status favorita u ovom susretu. Već u četvrtoj minuti stigla je do vodstva i to nakon sjajnog dubinskog proigravanja Čolaka prema Acostyju koji se sjurio u 16 metara, došao pred Kelavu i lijepo naciljao dalji kut.

I nakon vodstva sve je bilo u znaku Rijeke, no Inter je do kraja prvog dijela ipak uspio stvoriti dvije opasnije prijetnje. Prvo je u desetoj minuti Solomon skoro iskoristio veliki kiks riječke obrane, no Sluga je obranio da bi u završnici prvog dijela Postonjski odlično tukao iz slobodnog udarca iskosa, ali Zuta je u posljednji trenutak prebacio loptu preko gola.

Rijeka je imala inicijativu, igralo se konstantno na polovici Intera, ali još izuzev pokušaja Župarića glavom, nije bilo velikih prilika i prijetnji za Kelavu. Interova obrana odlično je stajala i odbijala napade domaćina.

U drugom poluvremenu Riječani su bili konkretniji i ulaskom Hebera postali opasniji.

Prije nego je Heber zamijenio Čolaka, napadač Riječana propustio je vrlo dobru priliku kada je okrenuo čuvara i pucao, ali nije uspio pogoditi u okvir gola.

I onda je Inter potpuno pao u dvije minute. U 64. minuti krasna akcija Riječana, serija brzih i kratkih dodavanja, lopta je došla na desnoj strani do Pavelića koji odmah ubacuje na peterac, a tamo Gorgon uklizava na loptu i šalje je u mrežu.

Već u sljedećoj minuti i treći pogodak domaćina. Ovaj put Heber je povukao kontru po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje se još jednom odlično snalazi Gorgon i svojim drugim golom u kratko vrijeme rješava pitanje pobjednika.

Nisu tu Riječani stali. Raspoloženi Heber u 77. minuti i sam se upisao među strijelce, sjurio se prema golu, prebacio Kelavu koji ne odbija dovoljno loptu, ona ostaje u posjedu Hebera, a riječki napadač lakoćom pogađa mrežu.

Inter je imao priliku za smanjenje vodstva nakon dobrog solo prodora Raka u posljednjoj minuti regularnog dijela, snažno je opalio s ruba kaznenog prostora, ali ravno u Slugu.

Rijeka je apsolutno zasluženo, ali i očekivano slavila te tako potvrdila odličan ulazak u sezonu. Nakon glatke pobjede protiv Gorice, problema nije bilo niti protiv Intera.