Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 04.08.2018, 17:30 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1514

Jan Šneler • subota, 04.08.2018.

Iako prvih 45 minuta nije bilo na visokoj razini, nastavak susreta pružio je velika uzbuđenja te smo gledali fenomenalnu završnicu...

Naglašavali smo već početkom ove sezone kako ćemo gledati zanimljivu jesen u HT Prvoj ligi. Iako još dobar dio klubova nije do kraja finalizirao svoje sastave, možemo zaključiti kako će ovo biti iznimno zanimljiva prvoligaška sezona. Iako na prvu ruku možda ne bismo očekivali takav susret, Gorica i Slaven Belupo prikazali su odličnu igru.

Prvo poluvrijeme nije bilo na najvišoj razini. Obje momčadi su se mučile s kontrolom lopte, bilo je dosta prebacivanja igre i nismo dobili ono što smo očekivali. Teško je reći koja je momčad bila bolja, no ipak malu prednost bismo dali gostima iz Koprivnice koji su kontrolirali dobar dio prvog dijela.

U nastavku susreta većina navijača očekivala je kopiju prvog dijela. Na sreću svih na stadionu u Velikoj Gorici, ali i gledatelja pred malim ekranima, utakmica je bila sušta suprotnost. Prvi gol pao je u 62. minuti i postigao ga je Lukasz Zwolinski, poljski napadač u dresu Gorice. Fantastičnu loptu primio je Poljak u samom šesnaestercu i s par metara zakucao loptu pod prečku.

Nisu dugo čekali Goričani te je stigao i drugi pogodak. U 65. minuti, Iyayi Believe Atiemwen, primio je jednu dugu loptu i izbio pred vratara te sjajnim lobom doveo Goricu u vodstvo od 2:0. Uzbuđenjima tu nije bio kraj. Farmaceuti su krenuli u jači napad i konačno došli do pogotka u 71. minuti.

Matej Jelić je pucao iz slobodnog udarca s nekih tridesetak metara i premda je udarac bio silovit i prizeman, mišljenja smo kako je vratar Kristijan Kahlina trebao bolje reagirati. Nisu dugo slavili gosti smanjenje zaostatka jer samo dvije minute kasnije, Gorica ponovno dolazi do gola.

Lijepa je bila akcija Goričana, u kratkim dodavanjima sudjelovalo je nekoliko igrača, a lopta je konačno došla do Zwolinskog koji fenomenalnim udarcem vanjskim dijelom noge dovodi Goricu u vodstvo 3:1. Nešto malo više od deset minuta do kraja, činilo se kako će domaći sastav doći do prvih bodova u prvenstvu, no onda je krenuo mini šou Slaven Belupa.

U 78. minuti, lopta je ubačena s boka, Louis Bongongui ju je lijepo spustio u peterac, a tamo je Jean-Philippe Mendy potpuno neometan poentirao. Konačno, u samoj završnici, gosti su došli do izjednačenja. Ubacio je Marko Martinaga, Jelić primirio loptu koja dolazi do Mendyja, a ovaj s par metara donosi veliki bod gostujućem sastavu. Ipak, iz usporene snimke vidljivo je bilo kako je Mendy bio u zaleđu u trenutku kada je Jelić smirio loptu. Nažalost, Gorica će mnogo žaliti za izgubljena dva boda. Utjeha im može biti činjenica da sljedeće sezone ovakvi propusti vjerojatno neće biti mogući jer bi HNS trebao uvesti VAR tehnologiju.