Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.08.2018.

Prelaskom iz Caena u Anderlecht, Ivan Santini povukao je potez karijere! Hrvatski internacionalac u prva dva kola u belgijskom prvenstvu postigao je ukupno šest golova i to dva hat-tricka...

Anderlecht je na najbolji mogući način otvorio novu sezonu, a posebno briljira Ivan Santini. U prvom kolu i pobjedi 4:1 kod Kortrijka postigao je tri pogotka, a isto je napravio i u drugom kolu u kojem je Anderlecht s 5:2 pregazio Oostende.

Protiv Oostendea od prve minute zaigrali su i Santini i Antonio Milić, prvo poluvrijeme nije ponudilo dobar nogomet i na odmoru je bilo 0:0, a onda je uslijedio vatromet golova.

Odmah u 46. minuti domaćin je poveo, Cobbaut je nakon ubačaja s desne strane pucao glavom, a Santini ju je pred gol linijom skrenuo u mrežu.

U 52. minuti velika pogreška gostujuće obrane, do lopte je došao Dimata, pretrčao 50 metara i rutinski zabio drugi pogodak.

Ubrzo je Oostende smanjio preko Gurija da bi u zadnjih deset minuta Anderlecht potvrdio pobjedu.

U 83. minuti dosuđen je kazneni udarac koji Santini lijepo pretvara u pogodak, a sjajan dan hrvatski internacionalac zaokružio je u 86. minuti sjajnim golom s 20-ak metara za 4:1.

Dimata je još povisio na 5:1 da bi u sudačkoj nadoknadi Goran Milović glavom postavio konačnih 5:2.

Santini i Milović odigrali su cijelu utakmicu, a Milić je napustio igru na poluvremenu zbog problema s ozljedom.

• narada10805.08.2018. u 20:40
    bravo Santini! To je vrlo vrlo rijetka stvar!