Vodeni sportovi

Sjajni Marin Mogić ušao u finale na 800 m slobodnim stilom

Jan Šneler • utorak, 07.08.2018.

Odlične vijesti stigle su s Europskog prvenstva u plivanju koje se održava u Glasgowu gdje je Marin Mogić pobijedio u kvalifikacijskoj utrci na 800 metara slobodnim stilom...

Mladi 19-godišnji plivač Marin Mogić ostvario je sjajan rezultat današnjim ulaskom u finale Europskog prvenstva u plivanju. U utrci na 800 metara slobodno, Mogić je slavio u svojoj kvalifikacijskoj skupini te ušao u finale.

Mogić je odlično startao i već nakon prvih 100 metara imao prednost koju je samo s vremenom sve više i više povećavao. Na kraju je s vremenom 7:51.78 zauzeo prvo mjesto ispred srpskog plivača Vuka Čelića koji je zaostao gotovo pet sekundi.

Ne samo što se Mogić kvalificirao u finale već je sa svojim vremenom bio ukupno treći u svim kvalifikacijskim skupinama. Time si je osigurao odličnu treću traku na startu finala i najavio moguće iznenađenje i borbu za europsku medalju.