Vodeni sportovi

Marin Mogić osmi u Europi na 800 metara slobodno

Petar Jenjić • srijeda, 08.08.2018.

Mladi hrvatski plivač Marin Mogić završio je na posljednjem mjestu u finalu na 800 metara slobodno na Europskom prvenstvu u Glasgowu...

Nakon što je u kvalifikacijama ostvario najbrže vrijeme svoje skupine i ukupno treće vrijeme, Marin Mogić u finalu nije uspio ponoviti sličan nastup.

Nastup je završio na posljednjem, osmom mjestu s vremenom 7:58.03, za razliku od kvalifikacija gdje je plivao puno brže, 7:51.78. Međutim, ovakav rezultat zasigurno može biti poticaj za budućnost.

Do naslova europskog prvaka stigao je Mihajlo Romančuk iz Ukrajine s vremenom 7:42.96, srebro je osvojio Talijan Gregorio Paltrinieri (7:45.12), a broncu Florian Wellbrock (7:45.60) iz Njemačke.