Vodeni sportovi

Hrvatska zauzela 17. mjesto u štafeti 4×100 metara mješovito

Jan Šneler • četvrtak, 09.08.2018.

Nije najbolje odradila štafetnu utrku hrvatska muška reprezentacije te je zauzela 17. mjesto u kvalifikacijama na Europskom prvenstvu u plivanju...

Na Europskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Glasgowu svoj nastup ubilježila je i muška reprezentacija u štafeti na 4 x 100 metara mješovito. Nažalost, rezultat nije bio dobar te je Hrvatska završila kao šesta u svojoj kvalifikacijskoj skupini, odnosno na 17. mjestu ukupno.

Lošiji od Hrvatske bili su samo Slovačka i Finska. Prva u skupini u kojoj je nastupala Hrvatska bila je Rusija s vremenom 3:33.08. Hrvatska je zaostala 7.78 sekundi i očekivano se nije kvalificirala u finale.

Hrvatsku su predstavljali Anton Lončar, Nikola Obrovac, Nikola Miljenić i Bruno Blašković.

Europsko prvenstvo u plivanju, štafeta 4 x 100 m mješovito (m), kvalifikacije: