Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, 11.08.2018, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru

Mihaela Bradovski • subota, 11.08.2018.

Lokomotiva i Rudeš zaključili su subotnji program u HT Prvoj ligi. U susretu koji nije oduševio Lokosi su bili uspješniji, za pobjedu im je bio dovoljan jedan pogodak...

Lokomotiva je upisala i drugu ovosezonsku pobjedu dok Rudeš i dalje čeka na prvu. U dudretu trećeg kola Lokosi su na Maksimiru slavili s 1:0, ali nije to bila nogometna rapsodija iako je pobjeda potpuno zaslužena.

Svi oni koji su propustili prvo poluvrijeme u Maksimiru između Lokomotive i Rudeša prateći nastup Sandre Perković u Berlinu, nisu apsolutno ništa propustili.

Tih prvih 45 minuta bilo je za potpuni zaborav, praktički bez ikakvih prilika s previše neraspoloženih igrača koji jednostavno nisu imali svoj dan. Na odmoru je posebno Goran Tomić imao što za reći svojim igračima, Lokomotiva je u susret ušla kao favorit, ali izuzev nekoliko slabašnih pokušaja, nije ništa napravila u tom razdoblju.

U nastavak susreta Tomić je krenuo s Krstanovićem umjesto Radonjića i upravo Krstanović izborio je slobodan udarac u opasnoj zoni na startu drugog dijela. Pucao je Ivanušec, ali Picak atraktivnom obranom ne dozvoljava pogodak.

Ivanušec je još jednom vrlo dobro pokušao nekoliko minuta kasnije, ali Picak ga je ponovno odlično pročitao i spriječio vodstvo.

Lokomotiva je sve više pritiskala, Rudeš se potpuno zatvorio i za razliku od prvog dijela počelo se nešto događati i pred samim golom. Neposredno nakon ulaska u igru Božić je dobro pucao glavom nakon kornera, ali Picak na gol liniji hvata i ovaj pokušaj.

Rudeš je pokušavao nešto napraviti isključivo iz kontranapada, ali dosta je griješio u zadnjoj trećini terena te nije bilo neke opasnosti za Grbića.

Inicijativa se Lokosima isplatila u 73. minuti. Karačić je odlično ubacio s desne strane, u sredini ju je primio Mario Musa i spremio je u mrežu za 1:0.

Rudeš je kao i u Osijeku počeo prijetiti u završnici te je imao sjajnu priliku u 85. minuti. Glavom je odlično pucao Tomislav Mrkonjić ali Grbić fantastično brani i čupa loptu ispod grede.

Do kraja susreta ništa se nije mijenjalo, Lokomotiva je ipak zadržala stečenu prednost i uhvatila je nova tri boda čime se izjednačila s Dinamom na vrhu ljestvice.