Andy Murray ponovno poražen, Pouille slavio u tri seta

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.08.2018.

Odigran je dio susreta prvog kola Masters 1000 turnira u Cincinnatiju, a u akciji je bio i Andy Murray koji je upisao poraz od Lucasa Pouillea...

U jednom od zvučnijih dvoboja prvog kola Pablo Carreno Busta igrao je protiv Richarda Gasqueta i upisao pobjedu u tri seta. Zanimljiv dvoboj otišao je na stranu Španjolca koji je u prvom i trećem setu bio bolji protivnik i zaslužio pobjedu.

Andy Murray trebat će još puno vremena za povratak u pravu formu. U Cincinnatiju izletio je već u prvom kolu porazom u tri seta protiv Lucasa Pouillea, no i u tom meču pokazao je dio svoje klase, posebno u drugom setu koji je dobio sa 6:1.

"Ulazak u meč nije bio dobar, odigrao sam prilično loše prvi set, ali nakon toga ipak je bilo bolje", istaknuo je Murray koji je spomenuti prvi set izgubio s čak 6:1.

Jedini kvalifikant koji je dohvatio drugo kolo je Bradley Klahn koji je iznenadio Maximiliana Marterera. Klahn je slavio u dva seta, a Marterer je bio daleko od svog pravom izdanja. U drugom setu uspio se u jednom trenutku vratiti iz breaka zaostatka, ali jednako brzo ponovno je ušao u minus.

Cincinnati, prvo kolo:
Pablo Carreno Busta (Španjolska, 13) - Richard Gasquet (Francuska) 6:3, 2:6, 6:3
Peter Gojowczyk (Njemačka) - Joao Sousa (Portugal) 2:6, 6:4, 7:5
Lucas Pouille (Francuska, 16) - Andy Murray (Velika Britanija, WC) 6:1, 1:6, 6:4
Benoit Paire (Francuska) - David Ferrer (Španjolska) 6:2, 6:2
Kei Nishikori (Japan) - Andrej Rubljev (Rusija) 7:5, 6:3
Leonardo Mayer (Argentina) - Michael Mmoh (SAD, Q) 6:4, 1:6, 6:4
Denis Shapovalov (Kanada) - Frances Tiafoe (SAD, WC) 7:6(6), 3:6, 7:5
Bradley Klahn (SAD, Q) - Maximilian Marterer (Njemačka) 7:6(1), 6:4