Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo, 17.08.2018, 20:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru

Branimir Korać • petak, 17.08.2018.

Prvi ozbiljan ispit za Dinamo ove sezone u HNL-u apsolviran je uspješno. Modri su zasluženo slavili protiv Osijeka i tako zasjeli na prvo mjesto na ljestvici...

Iako nije drastično mijenjao prvu postavu kao u prošlim kolima, Nenad Bjelica ipak je malo promiješao karte. Unatoč tome Dinamo je odradio dobru utakmicu i zasluženo slavio s 2:1.

Prvi zicer Modri su propustili u sedmoj minuti kada je Olmo morao zabiti. Ademi je odlično na desnoj strani proigrao Kadziora koji šalje idealnu loptu u peterac za Olma koji je potpuno sam i ne pogađa loptu.

Dinamo je igrao vrlo dobro, Modri su kvalitetno kombinirali, imali nekoliko vrlo opasnih ulazaka u 16 metara, ali osječka obrana nekako su uspjela obraniti.

Izdržala je do 22. minute kada je Dinamo stigao do vodstva. Ponovno vrlo dobri Kadzior ubacio je iz kornera, Tomelin je ostao predaleko od Theophile-Catherinea koji lijepim udarcem glavom postiže prvijenac u dresu Dinama.

Nakon postignutog pogotka Dinamo se malo povukao i zaigrao opreznije, Osijek ipak nije uspio stvoriti značajniji pritisak i Livaković uglavnom nije imao previše posla.

U završnici poluvremena mogao je Dinamo i do drugog pogotka, odličan prodor Hajrovića koji puca s ruba kaznenog prostora i pogađa gredu.

Drugo poluvrijeme kvalitetom je bilo dosta slabije, posebno u prvih 20 minuta kada se nije događalo baš ništa.

20 minuta prije kraja dvije vrlo dobre prilike na obje strane. Prvo je nakon dobre akcije do lopte u 16 metara došao Gavranović, nije loše pucao, ali Malenica je odlično obranio.

Na drugoj strani prijetnja iz slobodnog udarca posve iskosa, Lopa je gađao izravno, Gojak se izmaknuo i skoro prevario Livakovića, ali hrvatski reprezentativac sjajno reagira i na gol crti nogom brani pokušaj Ukrajinca.

Dinamo je tražio pogodak u 74. minuti kada je Dinamo još jednom bio opasan iz prekida, naravno Kadzior je ubacio, Dilaver prebacio loptu na drugu vratnicu gdje glavom puca Theophile-Catherine, ali Malenica doslovno s gol linije spašava Osječane.

Taj pokušaj Lope kao da je razbudio Modre i krenuli su po drugi pogodak, zaprijetio je i Ademi, no i njegov udarac sjajno je obranio Malenica.

Drugi gol stigao je u 86. minuti. Oršić je odradio sam kompletan posao, vukao je loptu do 18 metara, izborio se za prostor za udarac i onda poslao loptu u kut posve nemoćnog Malenice.

U 90. minuti Osječani su uspjeli doći do smanjenja iz situacije iz kakve je Lopa zaprijetio u 70. minuti. Ponovno ubačaj lopte s lijeve strane, Petković je glavom malo dodirnuo loptu, Livaković nije uspio doći do nje i vraćena je zanimljivost u završnici.

Do posljednjeg Bebekovog zvižduka Osijek je pokušao zaprijetiti preko Hentyja, ali lopta je završila u bloku dok je Dinamo imao slobodan udarac na 22-23 metra, no Oršić je bio neprecizan.

Zaslužena pobjeda Dinama koji tako dolazi na vrh ljestvice upravo ispred Osječana.