Ostali sportovi

Tomislav Pucar poražen na startu turnira u Pragu

Petar Jenjić • četvrtak, 23.08.2018.

Na jakom ITTF turniru koji se održava u Pragu nastupio je i Tomislav Pucar koji je u pet setova poražen od njemačkog stolnotenisača Patricka Franziske...

Trenutno 17. igrač svijeta Nijemac Patrick Franziska svladao je Tomislava Pucara na startu ITTF turnira koji se održava u Pragu. Njemački stolnotenisač nije imao prevelikih problema, a u konačnici je slavio s 4:1 u setovima i pravdao status favorita.

Nije se tako činilo nakon prva dva seta u kojima je tek nekoliko poena odlučivalo o pobjedniku. Prvi je set otišao na stranu Nijemca s 11:9, a drugi istim rezultatom na stranu hrvatskog igrača.

Ipak, ostatak meča u potpunosti je pripao Franziski koji je treći i četvrti set dobio lakoćom uz tek osam izgubljenih poena, koliko je izgubio i u, kako se kasnije pokazalo, posljednjem, petom setu.

Njemačkog igrača u drugom kolu danski predstavnik Jonathan Groth koji je turnir započeo 4:2 pobjedom protiv Jakuba Dyjasa iz Poljske.