Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 24.08.2018, 20:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2459
Suci: Fran Jović (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Marko Stolnik (Hrašćica)

Branimir Korać • petak, 24.08.2018.

Dobra utakmica na otvaranju petog kola HT Prve lige u Osijeku. Domaćin je ugostio Slaven Belupo koji dugo nije mogao do pogotka na ovom stadionu, a taj niz prekinuo je Izraelac Gordana koji je u završnici donio bod svojoj momčadi...

Osječani su se velikim optimizmom dočekali dvoboj protiv Slaven Belupa, ali i gosti su vjerovali kako imaju dobre šanse. Završilo je 1:1 što je na kraju i najpravednije s obzirom da su i jedni i drugi imali razdoblja dobre i loše igre.

Sedam utakmica u nizu Slaven Belupo nije zabio na ovom stadionu, zadnji put to je uspio još u svibnju 2015. godine kada je poražen 3:2, a taj zadnji gol postigao je Špiro Peričić.

Ovaj put odigrali su Koprivničanci dosta dobru utakmicu i zasluženo uzeli bod, stvorili su i oni podosta prilika, a Malenica je najzaslužniji što je samo jedna lopta završila iza njegovih leđa.

Osijek je dobro krenuo u utakmicu i već u desetoj minuti opasno je zaprijetio kada je Bočkaj lijepo asistirao Mariću koji je ušao u 16 metara, ali Marković je nogom obranio njegov pokušaj.

Zaposlen je bio i Malenica na drugoj strani, u 15. minuti sjajno je obranio zicer Bongonguiju koji je poput Marića ušao u 16 metara, ali i osječki vratar se istaknuo.

Isti igrač propustio je još jednu veliku priliku 20 metara kasnije kada je iz nakon ubačaja iz slobodnog udarca ostao sam pred Malenicom, pucao glavom, ali vratar Osijeka još jednom sjajno brani.

Početkom drugog dijela Bongongui nakon tih promašaja izlazi iz igre i mijenja ga Stipe Bačelić-Grgić, a prvi su u drugom dijelu zaprijetili domaćini i to preko Grgića koji je nakon krasnog dodavanja Hentyja iz prve pucao u suprotni kut, ali lopta je prošla koji centimetar pokraj vratnice.

Prvi pogodak je stigao u 72. minuti. Dosuđen je slobodni udarac na 18 metara od Markovićevog gola, a Bočkaj je sjajno preko živog zida poslao loptu u gornji kut Markovićevog gola.

Koprivničani su ipak izborili remi i to pogotkom u 87. minuti. Bačelić-Grgić ubacio je iz kornera s desne strane, u skoku je bio najviši Gordana koji pogađa od grede za zasluženo poravnanje.

Imali su Osječani ubrzo indirekt na rubu peterca, Henty je pokušao, ali nije uspio probiti blok, lopta je pogodila Vidovića u glavu.

Završilo je 1:1 što je u konačnici i najpravedniji ishod. Slaven Belupo odigrao je bolje prvo poluvrijeme, imali su prilika i jedni i drugi i remi je nekako najrealniji ishod.