Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 25.08.2018, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2468
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb)
Dinamo
Dinamo
Bruno Petković 48' (11m)
1:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Branimir Korać • subota, 25.08.2018.

Dinamo je još jednom nastupio s B momčadi i još jednom je slavio. U susretu petog kola HT Prve lige igrao je protiv Lokomotive i upisao minimalnu pobjedu pogotkom Brune Petkovića iz kaznenog udarca...

642 dana prošla su od posljednjeg pogotka Brune Petkovića, dogodilo se to još dok je u Serie B nosio dres Trapanija, a taj post prekinut je u dvoboju protiv Lokomotive.

Modri su slavili s 1:0, Petković je bio jedini strijelac i to iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Fran Karačić početkom drugog poluvremena.

Nenad Bjelica još jednom je izrotirao momčad u potpunosti, samo je Zagorac ostao na vratima od onih koji su igrali u Bernu protiv Young Boysa, a niti on ne bi branio da Dominik Livaković nije zaradio lakšu ozljedu na treningu uoči utakmice.

Nije se ponovio scenarij iz susreta protiv Rudeša, Modri su upisali pobjedu, bili su bolji, stvorili više prilika i mogli su i uvjerljivije slaviti.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, a njegova prva polovica nije donijela niti dobar nogomet. Malo toga se događalo na travnjaku i tek u drugoj polovici prvog dijela postalo je zanimljivije.

Počelo je prilikom aktivnog Kadziora koji je nakon dodavanja Budimira gađao suprotni gornji kut i za malo promašio. Ubrzo je probao i Lešković nakon ubačaja iz kornera, pucao je iz prve i također malo bio neprecizan, a do kraja prvog dijela zaprijetili su i Menalo i Šunjić te još jednom Kadzior čiji je pokušaj završio u Grbiću.

Odmah na početku drugog poluvremena Dinamo dolazi do vodstva. Karačić se bacio u blok nakon pokušaja Menala, u padu ga je lopta pogodila u ruku i Mlakar je dosudio kazneni udarac. Izveo ga je Petković koji je tako prekinuo svoj post i donio pobjedu Dinamu.

U nastavku susreta uglavnom je Dinamo prijetio, Kadzior je i dalje bio opasan, kasnije je ušao i Gavranović i Modri su mirno priveli dvoboj kraju. Tako je ujedno i prekinut niz Lokomotive od čak 12 utakmica u prvenstvu bez poraza, a u toj seriji upisano je čak deset pobjeda. Dinamo odnosi tri boda i u dobrom raspoloženju dočekuje Young Boyse pred rasprodanim Maksimirom.