Branimir Korać • nedjelja, 02.09.2018.

Serija Dijona je zaustavljena, a prve pobjede upisali su Angers i Nantes. Posebno važnu pobjedu ubilježio je Pavlovićev Angers koji niti ne pamti kada je zadnji put slavio...

Strasbourg je na svom travnjaku pokleknuo od Nantesa u dvoboju u kojem su i jedni i drugi bili efikasni. Nantesu je ovo prva pobjeda, a u ovom susretu postigao je više pogodaka nego u prva tri kola ukupno. Domaćin je poveo u 21. minuti golom Ludovica Ajorquea, ali gosti su do poluvremena napravili preokret. Prvo je Stefan Mitrović poravnao autogolom, a onda je Lucas Evangelista donio prednost Nantesu. Nakon sat vremena igre gosti su već vodili 3:1 pogotkom Emiliana Sale, a sve što je Strasbourg napravio do kraja je smanjenje preko Joije Nuna da Coste.

Prvu pobjedu upisao je Caen i to u gostima kod dosad stopostotnog Dijona. Bilo je jasno da će domaćin jako teško izdržati u tom ritmu, ali nije se očekivalo da će pasti već protiv Caena. Međutim golovi Enza Crivellija i Claudija Beauvuea donijeli su gostima tri boda.

Montpellier je izvukao pobjedu u gostima kod Reimsa koji se prilično ispromašivao. Domaćin je imao podosta šansi, nije ih iskoristio i na kraju mu je presudio pogodak Ambroisea Oyonga.

Prve bodove uhvatio je Angers koji je s 1:0 bio bolji od ove sezone dosta neugodnog Lillea. U zanimljivom dvoboju Ismael Traore golom nakon sat vremena igre doveo je Angers u vodstvo, ali četiri minute kasnije Thomas Mangani zarađuje isključenje i domaćin ulazi u probleme. Loic Remy nije iskoristio penal za goste i Angers je izdržao. Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu.

Gostujuću pobjedu upisao je Guingamp koji je s 2:1 bio bolji od Toulousea. Gosti su oba pogotka postigli u prvih 12 minute, strijelci su bili Max Gradel i Ibrahim Sangare, od 26. minute igrali su bez isključenog Jeanclaira Todiba, ali su izdržali i primili su samo jedan pogodak preko Marcusa Thurama.