Galović nije uspio, Garin bolji u polufinalu Coma

Jan Šneler • nedjelja, 02.09.2018.

Iako je protivnik bio po mjeri, hrvatski tenisač Viktor Galović nije uspio doći do finala Challengera u Comu...

Nakon velike pobjede nad prvim nositeljem Challengera u Comu, Martinom Kližanom, hrvatski tenisač Viktor Galović nije uspio nastaviti pobjednički niz. Bolji je nakon manje od 90 minuta bio čileanski tenisač Christian Garin.

Već u prvom gemu Garin je pokazao svoje kvalitete. Iako se Galović nastojao oduprijeti brojnim napadima i obraniti nekoliko brek lopti, na kraju je ipak pokleknuo te je Čileanac došao do prednosti. Hrvatski tenisač nije imao pretjeranih šansi, tek jednu u četvrtom gemu koju nije iskoristio te je Garin vrlo sigurno slavio sa 4:6.

Drugi set bio je puno dinamičniji. Katastrofalno je krenuo hrvatski tenisač te je Garin s dva rana breaka došao do velikih 0:3 i svog servisa. Galović se ipak uspio nakratko vratiti te je uspio smanjiti na 3:4 no do potpunog povratka nije stigao. Bilo je prilika u drugom setu, no nažalost, Galović nije uspio te je Garin s još jednim breakom u posljednjem gemu slavio s 3:6.