Lea Bošković poražena na startu zagrebačkog turnira

Petar Jenjić • srijeda, 05.09.2018.

Hrvatska tenisačica Lea Bošković nije se uspjela plasirati u drugo kolo ITF turnira koji se igra u Zagrebu. U dva je seta slavila Grkinja Valentini Grammatikopoulou...

Nakon pobjede Tereze Mrdeže na teren je izašla i Lea Bošković koja je za turnir dobila pozivnicu. Mlada hrvatska tenisačica nije uspjela proći u drugo kolo i tako se brzo oprostila od turnira.

Bolja je od Bošković bila Grkinja Valentini Grammatikopoulou koja je do pobjede stigla sa 6:3, 7:6 nakon sat i 48 minuta provedenih na terenu.

Prvi je set bio izjednačen četiri gema nakon čega grčka tenisačica dolazi do breaka prednosti i vodstva 3:2. Do kraja je seta još jednom oduzela servis Bošković kako ne bi bilo nikakve dvojbe.

Bolje je hrvatska tenisačica krenula u drugi set koji je otvorila vodstvom 2:0. Break prednosti čuvala je sve do 5:4 kada Grammatikopoulou uzvraća na isti način. Set je otišao do tie-breaka koji je Grkinja dobila sa 7:5, iskoristivši drugu meč loptu.