Podravka se vraća u elitu, Karlovčan donijela Ligu prvakinja!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.09.2018.

Rukometašice Podravke ponovno će igrati u Ligi prvakinja! Na kvalifikacijskom turniru u Koprivnici u finalu su svladale Craiovu i vraćaju se u europsku elitu...

Nakon tri sušne godine Podravka je ponovno u Ligi prvakinja. Ulaganja u ekipu su se isplatila i na kvalifikacijskom turniru kojem je Podravka i bila domaćin, odnešena je pobjeda i osiguran je prolaz u Ligu prvakinja.

Protivnik u finalu bila je neugodna Craiova, ali nošene velikom pomoći s tribina, domaće igračice u završnici su izvukle pobjedu 22:21 i golom Korine Karlovčan 23 sekunde prije kraja otišle su do pobjede.

Početak susreta nije bio najbolji, u prvom poluvremenu bilo je dosta nervoze i srljanja kod Podravke, ali u nastavku susreta Zlatan Saračević smirio je svoje igračice koje su došle do preokreta i pobjede.

U prvom dijelu problem su bile brojne izgubljene lopte nakon kojih je Craiova nizala kontru za kontrom pa je tako od prvih deset golova čak pet postigla iz kontranapada.

Drugo poluvrijeme donijelo je promjene, zaigralo se puno bolje u obrani, Podravka je bolje zatvorila tranziciju i brže se vraćala, a Rumunjke su jako teško dolazile do pogotka na postavljenu obranu.

Samo sedam golova Craiova je postigla u drugom poluvremenu i domaće igračice vrlo požrtvovnim nastupom uspjele su izboriti pobjedu.

U završnici susreta kod 21:21 Craiova je imala napad koji je dugo trajao, ali je na kraju Trifunović došla do pozicije za šut, ali Risović minutu i pol prije kraja brani te Podravka ima napad. 23 sekunde prije kraja lopta je došla na lijevo krilo do mlade Karlovčan koja rutinski zabija u prvi kut za vodstvo.

Posljednji napad na susretu imala je Craiova, međutim pokušaj proigravanja na crtu nije prošao, obrana Podravke pročitala je Rumunjke i moglo je početi veliko slavlje u dvorani Frana Galovića.

Sjajnu utakmicu u domaćem sastavu odigrala je Natalia Čigirinova koja je postigla sedam golova, a četiri je dodala Ana Turk. Kod Craiove Jelena Trifunović zabila je šest golova.

Podravka će u Ligi prvakinja biti smještena u skupini s mađarskim Györijem, Thüringerom iz Njemačke te slovenskim Krim Mercatorom. U prvom kolu gostuje kod Thüringera 7. listopada od 14 sati.